İçerik üreticilerini sevindiren haber. Instagram’ın TikTok rakibi Reels, dünya çapında reklam yayınlamaya hazırlanıyor. Artık Reels’te de reklam görmeye başlayacağız.

Instagram, dünyadaki en popüler sosyal medya uygulamalarından biri. Kullanıcıların bir çoğu TikTok‘a geçmiş olsa da Instagram’ı silmiyorlar ve kullanmaya devam ediyorlar.

Kullanıcılara daha kaliteli içerik üretebilmeleri için Instagram, içerik üreticilerini sevindiren bu haberi verdi. İçerik üreticilerin kazanç sağlayabileceği bir sistem daha geliştirildi.

Instagram’ın TikTok Rakibi Reels, Reklam Yayınlamaya Hazırlanıyor

Instagram Reels'e reklam geldi

Instagram’ın TikTok rakibi Reels dünya çapında reklam yayınlamaya hazırlanıyor

TikTok’un popülerliğinin arttığını gören Instagram, bir süre önce Reels’i piyasaya sürmüştü. TikTok kadar olmasa da Reels de kullanıcılar tarafından beğenildi.

Dün, dünya çapındaki işletmelere ve reklamverenlere Reels’te reklam verebileceklerini duyurdu. Reklamların uzunluğu videoların kendisi gibi 30 saniye kadar olabilecek.

Reklamlar, Instagram Stories’de bulunan reklamlara benzer biçimde ve dikey olacak. Ayrıca kullanıcılar, videolardaki gibi reklamları da beğenebilecek ve yorum yapılabilecek. Hatta reklamları kaydedebilecek.

Şirket, kullanıcıların bir Reels reklamını ne sıklıkta göreceğini açıklamıyor. Ama bir kullanıcının karşılaşabileceği reklam sayısının, Instagram’ı nasıl kullandığına bağlı olarak değişeceğini belirtti.

Reels reklamları, Instagram’ın diğer reklam ürünleri gibi açık arttırmaya dayalı bir modelle piyasaya çıkacak. Reklamverenlere, reklamlarını yayınlamaya yardımcı olmak için herhangi bir içerik oluşturucu aracı veya şablonu da sunulmayacak.

Instagram bu konuda, reklamverenlerin zaten yaratıcı varlıklara sahip olduğunu veya bunları nasıl oluşturabileceklerini bildiklerini varsayıyor.

TikTok ve Instagram, her iki uygulama da artık aylık 1 milyardan fazla aktif kullanıcıya sahip. Instagram hikayeleri ise yaklaşık 500 milyon kullanıcı tarafından aktif olarak kullanılıyor.