Apple, 13 Aralık 2021’de iOS ve iPadOS 15.2’nin piyasaya sürülmesiyle herkesi şaşırttı. İşte Apple’ın şu anda iPhone ve iPad’inize indirebileceğiniz en son sürümüyle edinecekleriniz.

iOS ve iPadOS 15.2’deki Yenilikler?

Apple, iPhone ve iPad’de iOS ve iPadOS 15.2 ile oldukça heyecan verici özellikler getiriyor. İlk olarak, cihazınızda yüklü uygulamaların hangi izinleri kullandığını size söylemek için tasarlanmış Uygulama Gizliliği Raporunu beraberinde getirir .

Telefonunuza yüklediğiniz her uygulamayı saklayan türden biriyseniz, bu özellik sizin için harika. Ayrıca, ölürseniz verilerinize kimin erişebileceğine karar vermenizi sağlayan Apple’ın Dijital Miras programi da var. Açıkçası, bu düşünmemeyi tercih edeceğimiz bir şey, ancak hayatımızın büyük bir kısmı cihazlarımızla doluyken, atılması gereken önemli bir adım.

Güncelleme ayrıca Apple’ın Apple Music için daha ucuz Ses Planını da sunuyor . Aylık 4,99 ABD dolarıdır, ancak müziğinizi yalnızca sesinizle kontrol edebilirsiniz. Bu sizin için değerli bir takassa, bunu elde etmek için iOS 15.2’ye güncellemeniz gerekir.

Apple ayrıca, reşit olmayanlara gönderilen olası müstehcen fotoğrafları bulanıklaştıracak ve doğası gereği hassas olabilecek herhangi bir resim göndermeden önce reşit olmayanları uyaracak bir özellik de dahil olmak üzere iOS 15.2’ye bazı güvenlik özellikleri ekliyor.

 

Tam çocuk cinsel istismarı materyali (CSAM) tarayıcısı bu güncellemenin bir parçası değil, ancak bu Apple için ilk adım gibi görünüyor. Bir iPhone 13 Pro’nuz varsa ve makro moduyla ilgili sorunlar yaşıyorsanız , bu güncelleme modu bir düğmeyle açıp kapatmanıza izin vererek sorunu giderir. Bu, tüm varsayımları ortadan kaldıracak, böylece çektiğiniz görüntüler üzerinde daha iyi kontrol sahibi olabilirsiniz.

Diğer bazı küçük özellikler arasında iCloud+ aboneleri için Mail uygulamasına gelen E- postamı Gizle , Find My artık Güç Rezervi’ndeyken iPhone’un yerini beş saate kadar bulabilir, Hisse Senedi artık bir hisse senedi için para birimini görüntülemenize ve yılını görmenize olanak tanır. – tarih performansı ve Hatırlatıcılar ve Notlar artık etiketleri silmenize veya yeniden adlandırmanıza olanak tanır.

iPhone veya iPad’inizi iOS ve iPadOS 15.2’ye Nasıl Güncellersiniz?

Her zaman olduğu gibi, İPhone veya iPad’inizi güncellemek zahmetsiz bir işlemdir. Ayarlar’a gidin, “Genel”e ve ardından “Yazılım Güncelleme”ye dokunun. Güncelleme cihazınıza dağıtıldıysa, işleme başlamak için “İndir ve Yükle”ye dokunun ve farkına varmadan iOS’un en son sürümüne sahip olacaksınız.