iOS 15 piyasaya sürüldüğü andan itibaren kullanıcıların çoğu şikayet ediyor. Kullanıcıların çoğu pil ömründen şikayet ediyor; Birçok özellik, sistem bunları tanıtacak kararlı olmadığı için ertelendi. ioS 15’te , iMessage’daki okundu bilgilerinin kapatıldığında bile Açık olduğu yeni bir hata keşfedildi .

Kullanıcı okundu bilgilerini kapattığında, kişileriniz mesajlarını okuyup okumadığınızı bilmeyeceklerdir. Birkaç iPhone kullanicısı, cihazlarının kapalı olsa bile okundu bilgilerini açtığı sorunu hakkında rapor verdi.

iPhone, iOS 15’teki Bir Hata Nedeniyle Okuma Makbuzlarını Açıyor

Apple kullanıcıları iOS, iPadOS ve macOS’ta okundu bilgilerini devre dışı bırakabilir ve etkinleştirebilir. Bu hata, alıcıların mesajları ne zaman okuduğunuzu görmesini sağlar.

Raporlara göre, iOS ve iPadOS kullanıcıları, özellik kapalıyken bile kişileri mesajları görebildikleri için sorunu bildirdiler. Apple, kullanicıların iOS cihazlarda bu özelliği kapatmasına izin verir.

Aynı iCloud IS’yi kullanarak farklı cihazlarda oturum açsanız bile, özellik ilk cihazda yaptığınız ayarlara göre kapatılıp açılacaktır.

Sorunun iOs 15 çalıştıran cihazlarda görüldüğü söyleniyor. Ayrıca iOS 15 ve üzeri çalışan iPhone’larda da aynı sorun bildirilmişti. Bu sorunun nedeni henüz bilinmiyor.

Ayrıca kullanıcılara kalıcı bir çözüm sunulmamaktadır. Ancak, kişileriniz bu özelliği kapattıktan sonra bile okundu bilgilerini görebiliyorsa cihazınızı yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz.

Bu, sorununuzu kalıcı olarak çözmeyecektir. Bu sorundan kaç kişinin etkilendiği bilinmiyor. Apple’ın bunu önümüzdeki güncellemelerde düzelteceğini umuyoruz.

Apple Cihazlarda Okundu Bilgilerinin Açık veya Kapalı Olduğu Nasıl Kontrol Edilir?

Kendi ayarlarınızı kontrol etmek istiyorsanız, aşağıdaki adımları izleyin:

Tüm iPhone, iPad ve Mac Kullanıcıları için aynıdır.

Cihazınızı açın ve Ayarlar >> Mesajlar >> bölümüne gidin ve Okundu Bilgisi Gönder’e gidin (Tercihlerinize göre açıp kapatabilirsiniz).