Gizmochina tarafından hazırlanan bir rapora göre, Çinli bir kadın yanlışlıkla iPhone 12 Pro’yu çok yüksek bir yerden düşürdü ve çalışır bir vaziyette buldu. Cihaz çok fazla zarar görmemişti. Rapora göre, kadın Fujian Eyaleti, Ningde’de yaşıyor. Bir apartmanın 26. katının balkonunda yorganını sererken iPhone 12 Pro telefonunun cebinden yanlışlıkla düştüğünü iddia ediyor.

Olay, 16 Aralık’ta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, kadının telefonu, binanın 2. katındaki köpükten yapılmış bir platforma düştü. Daha sonra yardım istedi ve bir personel telefonu almak için tırmandı. Akıllı telefonun ekranının sağlam olduğunu görünce şaşırdı.

iPhone 12 Pro Gerçekten Sağlam Bir Telefon

iPhone 12 Pro Yüksek bir yerden düştü

iPhone 12 Pro Yüksek bir yerden düştü

Hatırlamak gerekirse, iPhone 12 Pro iki yaşında bir akıllı telefon. 2020’de piyasaya sürülmüştü. Bu telefonun 6.1 inç Süper Retina XDR ekranı var. Ön tarafında seramik bir kalkan bulunuyor ve cerrahi sınıf paslanmaz çeliğe sahiptir. 6 metre derinliğindeki suda 30 dakikaya kadar dayanabilen bir cihazdır.

iPhone’lar, günümüzde üretilen en sağlam ve en dayanıklı akıllı telefonlarından biridir. Ancak iPhone 12 Pro’nun bu durumda 26. kattan düştükten sonra sağlam kalması da telefonun tesadüfen köpüklü bir platform üzerine düşmesinin bir sonucu. Bununla birlikte, zorlu koşullarda sağlam kalan bu iPhone kazası, yaşanan ilk olay değil. Benzer olaylar geçmişte de yaşandı. Bu yılın başlarında, İngiliz bir adam iPhone XR’sini nehire düştükten 10 ay sonra çalışır durumda bulmuştu.

iPhone Kullanıcıları Şikayetçi

Bu arada, son zamanlarda birçok iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max kullanıcısı, cihazlarını şarja taktıktan sonra ekranda yatay çizgiler gördüklerini bildirdi. Kullanıcılar, sorun hakkında şikayette bulunmak için Reddit ve Apple topluluk forumunda yaşadıklarını paylaştı.

Bazı kullanıcılar için sorun, iOS 16.2 güncellemesinin ardından başlarken, diğer kullanıcılar bir önceki iOS 16 sürümlerinde de ekranda yanıp sönen çizgiler gördüklerini iddia ediyor. Reddit kullanıcılarından biri iPhone 14 Pro Max’ini Apple’a götürdüğünü söylüyor.

Teknik Serviste çalışan bir teknisyen, ona bunun bir donanım sorunu olmadığını söylemiş. Bunun bir yazılımsal sorun olduğunu iddia etmiş. Apple, bu sorunu fark etti ve bu sorunu yaşayan kullanıcılara yardımcı olmak için destek sundu.