İPhone 13 onun ekranın altında görünür bir ev düğmesi yoktur. Uyandırmak için kaldırmaya veya dokunmaya alışmış olabilirsiniz, ancak zaten açık değilse bu işe yaramaz. Bunu nasıl açacağınız aşağıda açıklanmıştır.

iPhone’um Uyuyor mu veya Kapalı mı?

iPhone’unuzun ekranı siyahsa, iPhone uyku modunda olabilir . Kontrol etmek için önce ekrana dokunmayı deneyin. Etkinleştirilirse, ekranda “Tap to Wake” adlı bir özellik açılır.

Ayrıca, telefonu fiziksel olarak kaldırmayı deneyin%; bazılarında ” Uyandırmak İçin Kaldır ” özelliği açıktır Bu işe yaramazsa, cihazın kenarındaki Yan veya ses düğmelerine basın. Ekran açılırsa, iPhone uykudaydı. Değilse, açmanız gerekir.

iPhone 13 Nasıl Açılır

Bir iPhone 13’ü açmak için önce Yan düğmeyi bulun. Ekran size dönükken Yan düğmesi cihazın sağ kenarında bulunur.

Ekranın ortasında bir Apple logosu görene kadar yan düğmeyi basılı tutun.

iPhone açıldı ve bir dakika kadar sürebilecek olan başlatılmaya başlayacak . Kullanıma hazır olduğunda, bir karşılama ekranı (henüz kurulmamış yeni bir iPhone ise) veya bir PIN, Face ID veya Touch ID kullanarak iPhone’unuzun kilidini açtığınız bir kilit ekranı görürsünüz. . Buradan iPhone’unuzu normalde yaptığınız gibi kullanabilirsiniz.

Ya iPhone 13’üm Açılmazsa?

iPhone 13’ünüzün yan düğmesini basılı tuttuysanız ancak Apple logosu görünmüyorsa, büyük olasılıkla iPhone’unuzun pili tamamen boşalmıştır. iPhone’unuzu (işe yaradığını bildiğiniz) bir şarj cihazına takın veya takın ve en az 30 dakika şarj olmasına izin verin, ardından iPhone’u yeniden açmayı deneyin. Hâlâ çalışmıyorsa, yardım için Apple desteğine başvurmak muhtemelen en iyisidir . İyi şanlar!