Apple’ın bu yılın sonunda iPhone 14 serisini getirmesi muhtemel. Yine de lansman için çok zaman var ve şimdiden yeni neslin detayları sızdırılmış durumda.

Bir bilgi veren DylanDKT, iPhone 14 Pro’nun ön kamera için delikli bir tasarıma sahip olacağını ve çentik yerine ekranın altına Face ID’nin yerleştirileceğini söyleyen bir tweet yayınladı .

Geçen yıl, iPhone 14’ün delik tasarımını getirmek için çentiği bırakacağına dair haberler vardı. Bununla birlikte, bu söylentiler doğru olabilir, çünkü bahşiş veren, deliğin bir hap boyutunda olacağını söyleyerek sızıntıyı doğruladı.

Apple iPhone 14 Pro Yüz Kimliği Sensörleri ve Diğer Donanımlar Ekranın Altında Olacak

Apple analisti Ming-Chi Kuo da yaklaşmakta olan iPhone 14 serisinin delgeç kesimini değiştireceğini iddia etti.

Face ID çentiğinde yapılan ilk büyük değişiklik, iPhone X’in orijinal tasarımından daha küçük bir çentik bulunan iPhone 13 serisi ile oldu.

Tipster DylanDKT düzenli olarak Apple ile ilgili sızıntılar sağlar. İPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max dahil olmak üzere iPhone 14 Pro Serisinin ekranında hap şeklinde bir kesim olacağını söyledi.

Böylece FaceTime kamera yeni yerine sığacak. Face ID, ekranın altına yerleştirilecektir. Gelişmiş teknoloji, sensörlerin cam ve ekranı kapladıktan sonra bile çalışmasına izin verecek, sistem IR kameralar kullanıyor.

Hap şeklindeki kesimiyle Apple iPhone 14 Pro serisi, en iyi ön kamerayı bulma yarışında büyük rakip olacak. Apple çentiği tanıttığından beri, Android üreticileri ondan daha iyi bir şey yapmaya çalıştı.

iPhone 14 Pro serisi ile mevcut bir Face ID çentiğine sahip olacak standart iPhone 14 modelleri arasında bir tasarım farkı olacak gibi görünüyor.

Ayrıca, Apple’ın 2020 modeliyle aynı tasarıma sahip olacak ancak 5G ve birkaç geliştirilmiş özellik ekleyecek olan güncellenmiş iPhone SE modelini 2022’de yayınlayacağına dair raporlar var.