İPHONE SE 3 5G

Apple’ın bu yıl iPhone SE 2020’ye bir halef getirmesi bekleniyor. Şirketin 2022’nin ilk sanal etkinliği birkaç ay içinde ev sahipliği yapacak. Apple bu yıl 5G destekli iPhone SE 3’ü piyasaya sürecek.

Gelen haberlere göre iPhone SE 3’ün yeni bir versiyonu bu sanal etkinlikte tanıtılacak. Ancak şu an için resmi bir doğrulama yok. Lansman Mart veya Nisan aylarında gerçekleşebilir.

iPhone SE, Nisan 2022’de Apple’ın 2019 A13 Bionic yonga setine sahip olarak piyasaya sürüldü. 5G bağlantısını desteklemiyor. Dolayısıyla, bu yükseltilmiş cihaz daha iyi özellikler ve tasarımla gelecek.

Geçen yıl Haziran ayında CEO Tim Cook, şirketin iPhone SE akıllı telefonu için iyi bir yanıt aldığını ve Apple’ın bu seriyi güncellemeye devam edeceğini söyledi. iPhone SE 2022’nin lansmanı birkaç ay içinde gerçekleşebilir.

Mark Gurman’ın “Power On” haber bültenine göre, Apple’ın 2022’deki ilk sanal etkinliğinin yakında iPhone SE 3’ü piyasaya süreceği iddia ediliyor. Etkinlik çoğunlukla Mart veya Nisan aylarında gerçekleşebilir; bu, birkaç ay içinde iPhone SE 3’ü alacağımız anlamına geliyor.

Ayrıca Gurman, Apple WWDC’nin ikinci etkinliğinin Haziran ayında olacağını ve yine çevrimiçi olarak gerçekleştirileceğini iddia ediyor. Apple analisti Dylan, iPhone SE 3’ün selefiyle aynı tasarıma sahip olabileceğini öne sürüyor.

Tasarım açısından, şirket 2024 sürümü ile iPhone 11 benzeri bir tasarım sunmayı planladığı için herhangi bir yükseltme görmeyeceğiz. Dolayısıyla, iPhone 8’e benzer kalın çerçeveli Touch ID’ye sahip eski tasarımı görebiliriz.

iPhone SE 3’ün Beklenen Özellikleri

Yeni iPhone SE modeli, Apple’ın en yeni işlemcisini ve 5G desteğini destekleyecek. Cihaz, A15 Bionic 5G işlemciden güç alacak. Temel model olarak 3 GB RAM ve 128 GB depolama olabilir.

Tüm bu ayrıntılar sadece tahmin ediliyor; hiçbir şey onaylanmadı, böylece lansmandan sonra işler değişebilir. iPhone SE 3’ün 4.7 inç LCD ekrana sahip olabileceğine dair söylentiler var. Kameradan bahsederken tek bir 12MP kamera sensörü ve harici bir X60M 5G baseband chip olacak.

Ayrıca, fiyat aralığı şu anda Rs için satılan iPhone SE 2020’ye benzer olacaktır. 27,999.