iOS işletim sistemli iPhone’da belirli uygulamalar için konum servislerini kapatma nasıl yapılır? Android telefonlarda olduğu gibi iPhone telefonlarda da bazı uygulamalar için konum’u kullanmasını engelleyebilirsiniz.

Bu uygulamalar için konum servisini kapatırsanız, bunlar konumunuzu kullanamaz ve sizi takip edemezler. iPhone’da bir uygulamayı konum servislerine kapatma nasıl yapılır? Ya da iPhone’da birden fazla uygulamalar için konum servislerini kapatma nasıl yapılır? Hangi uygulamanın konum servisini kullanmasını istemiyorsanız o uygulamaya bu adımları uygulayın.

iPhone’da belirli uygulamalar için Konum’u kapatma

iPhone'da belirli uygulamalar için konum servislerini kapatma

iPhone’da belirli uygulamalar için konum servislerini kapatma

iPhone’da belirli uygulamalar için konum servislerini kapatma nasıl yapılır. İşte adım adım nasıl yapılacağını anlattık;

1. iPhone’unuzun ana ekranında “Ayarlar” uygulamasını bulun ve dokunun.
2. Ayarlar menüsünde aşağı doğru kaydırarak “Gizlilik” seçeneğini bulun ve dokunun.
3. Gizlilik menüsünde “Konum Servisleri” seçeneğini bulun ve dokunun.
4. Konum Servisleri menüsünde, iPhone’unuzda yüklü olan uygulamaların bir listesini göreceksiniz. İlgili uygulamayı bulun ve tıklayın.
5. İlgili uygulama için konum erişim ayarlarını kontrol edin. “Hiçbir Zaman” seçeneğini görmelisiniz. Bu seçenek, uygulamanın konumunu kullanmasını engelleyecektir.
6. “Hiçbir Zaman” seçeneğini seçin ve geriye dönün. Değişiklikler otomatik olarak kaydedilecektir.

Bu adımları takip ederek belirli bir uygulama için konum servislerini kapatmış, engellemiş olursunuz. Bu sayede uygulama, konumunuza erişemeyecektir. Yani konum servislerini kullanma yetkisini kaldırmış olursunuz.