iPhone’unuz iki kamera içerir: biri size bakan ön tarafta ve diğeri arkada başka şeylere işaret edebilirsiniz. Fotoğraf çekerken veya FaceTime kullanırken bazen ön ve arka kameralar arasında geçiş yapmanız gerekir. İşte nasıl yapılacağı.

Kamera Uygulamasında Ön ve Arka Kameralar Arasında Nasıl Geçiş Yapılır?

 

iPhone Kamera uygulamasında bir selfie çekiyorsanız , ön kamera idealdir çünkü ekranınızda nasıl göründüğünüzü görebilirsiniz. Başkalarını çekmek için, çekimi çerçevelemenize yardımcı olacak arkaya bakan kamerayı kullanmak genellikle daha kolaydır.

 

Kamera uygulamasında ön ve arka kameralar arasında geçiş yapmak için ekranın sağ alt köşesindeki kamera çevirme simgesine dokunun. Simge, içinde dairesel bir şekle sahip iki kavisli ok bulunan bir kameranın ana hatlarına benziyor.

 

 

Dokunduğunuz anda, ekrandaki fotoğraf önizlemesini ön ve arka kameralar arasında veya tam tersi arasında çeviren ekranda bir animasyon göreceksiniz. İstediğiniz zaman geri dönmek için kamera çevirme simgesine tekrar dokunun.

FaceTime’da Ôn ve Arka Kameralar Arasında Nasıl Geçiş Yapılır?

FaceTime ile görüntülü sohbet ederken , cihazınızdaki ön ve arka kameralar arasında geçiş yapmak genellikle kullanışlıdır. Ôn kamera aktifken konuştuğunuz kişi yüzünüzü kolayca görebilir.

Kişiye odanızın etrafını göstermek, yani önünüzdeki belirli bir nesneyi göstermek istiyorsanız, hızlı bir şekilde iPhone’un arkasındaki kameraya geçebilirsiniz.

Bunu yapmak için önce bir FaceTime araması yapın. Bağlıyken, arayüzü açmak için ekrana bir kez dokunun. Bu, daha önce gizlenmiş olan düğmeleri ortaya çıkaracaktır.

Ôn ve arka kameralar arasında geçiş yapmak için küçük resim önizlemenizde kamera çevirme simgesine (içinde dairesel oklar olan bir kamera anahattı gibi görünen) dokunun.

Kamera önden arkaya veya tam tersi geçiş yapacaktır. Önceki kameraya geri dönmek için kamera çevirme düğmesine tekrar dokunmanız yeterlidir. İstediğiniz kadar yapın ve harika bir sohbet edin!