Reklam kimlikleri, faaliyetlerinize dayalı olarak size hedefli reklamlar göndermek için şirketler tarafından kullanılır. iPhone’da reklam kimliği sıfırlama nasıl yapılır?

Her iPhone’un kendi benzersiz reklam kimliği vardır. En azından eskiden öyleydi. Yine de iPhone veya iPad’inizdeki reklam kimliğini sıfırlayabilir misiniz? Bir reklam kimliğinin ardındaki fikir, tarayıcı tanımlama bilgilerinin arkasındakine benzer.

Şirketler, etkileşim kurma olasılığınızın daha yüksek olduğu reklamları size göstermek için konumunuz, alışveriş alışkanlıklarınız ve uygulama kullanımınız gibi bilgileri kullanır. Gizliliğe önem veriyorsanız, düşünülmesi gereken bir şeydir.

Yine de iPhone kullanıcıları için iyi haberler var. iOS 14’ten itibaren uygulamalar, etkinliğinizi takip etmeden önce sormak zorunda kalıyor. Artık “reklam kimliğinizi sıfırlamak” konusunda endişelenmenize gerek yok. Hatta tüm uygulamaların sizi izleme isteğini bile durdurabilirsiniz.

iPhone’da Reklam Kimliği Sıfırlama

iPhone telefonlarda reklam kimliğinizi sıfırlarsanız ya da kapatırsanız, sürekli karşınıza çıkan aynı reklamlardan kurtulmuş olursunuz. Reklam kimliğini kapatmak için aşağıdaki adımları izleyin.

iPhone'da reklam kimliği sıfırlama

iPhone’da reklam kimliği sıfırlama

iPhone’da reklam kimliği sıfırlamak için;

  1. iPhone telefonunuzdan Ayarlar’ı açın.
  2. Gizlilik sekmesine tıklayın.
  3. En alttaki Apple Reklamları’na basın.
  4. Kişiselleştirilmiş Reklamlar düğmesini kapalı konuma getirin.

iPhone reklam kimliği sıfırlama işlemi bu kadar. Apple, gizliliğinize önem veren bir şirket. Bu işlemleri uyguladığınızda reklamlar kapanmaz. Ama sizi izleyen uygulamalar kısıtlanmış olur.