Apple, en çok beklenen iOS 15 ve watchOS 8 özelliklerinden birini erteledi . Telefonunuzu ehliyetiniz olarak kullanmak için sabırsızlanıyorsanız, 2022’nin başına kadar beklemeniz gerekecek.

Başlangıçta Apple, 2021’in sonunda Cüzdan’da ehliyet özelliğini başlatmayı planlıyordu, bu da nispeten yakında piyasaya sürüleceği anlamına geliyordu.

 

Ancak şirket, iOS 15 web sitesini ( MacRumors tarafından tespit edildiği gibi ) 2022 başlarında yeni bir sürüm penceresiyle sessizce güncelledi.

Apple, özelliğin kısa bir süre sonra Connecticut, lowa, Kentucky, Maryland, Oklahoma ve Utah ile önce Arizona ve Georgia’da kullanıma sunulacağını söyledi . Yayın penceresini 2022’nin başlarına taşıdıktan sonra, tüm bu eyaletlerin özelliği aynı anda alıp almayacağı veya yine de aynı kademeli kullanıma sahip olup olmayacağı belli değil.

Ne yazık ki, Apple, çıkış tarihi konusunda daha spesifik olmadı ve 2022’nin başlarında belirsiz kaldı. Bu özellik, en son iOS 15.2 beta sürümünde etkinleştirilmemiştir, bu nedenle şirketin test için de hazır olmadığı görülüyor.

Özelliği nasıl kullanacağımız konusunda Apple, belirli ABD havalimanlarındaki TSA kontrol noktalarının ilk sırada olacağını ve takip edilecek diğer yerlerin olacağını söyledi. Şirket, yeni özellikle güvenliğe güçlü bir vurgu yaptı, bu nedenle belki de Cüzdan’daki uygulamayı düzgün bir şekilde kilitlemek için geciktirmesi gerekiyordu.