İnternet çağı, çılgın bir miktarda bağlantı getirdi. Dünyanın herhangi bir köşesinden her şeye, çoğunlukla ücretsiz olarak erişilebilir. Ancak parlak araçlar ve icatların bile dezavantajları vardır. İnternetin sunduğu avantajların yanı sıra, bir dizi gizlilik ve güvenlik endişesini de beraberinde getiriyor.

KeepSolid Tarafından Bağımsız Bir Uygulama Olarak Başlatılan DNS Güvenlik Duvarı

 

Kimse böyle ifşa olmak istemez, değil mi? Bugün piyasaya sürülen KeepSolid DNS Güvenlik Duvarı gibi doğru çevrimiçi güvenlik yazılımını kullanmanın gerçekten önemli hale geldiği yer burasıdır

Verilerini korumak için ne tür güvenlik duvarları kullanılacağını bilmek için, ortalama bir kullanıcının İnternet’te düzenli olarak dolaşırken karşılaştığı riskleri bilmek iyidir.

DNS (Alan Adı Sistemi) tehdidi, bir kullanıcının karşılaştığı en az ve yaygın sorunlardan biridir. DNS, esasen, kullanıcı dostu bir etki alanını 309.88 gibi bilgisayar dostu bir IP adresine dönüştüren bir programlama aracıdır..

 

DNS tabanlı kötü amaçlı yazılım saldırısının yaptığı şey, İnternet’te herhangi bir yerde bir saldırganın sizin güvenlik açıklarından yararlanmasına izin vermektir. DNS onlara sunar.

KeepSolid DNS Güvenlik Duvarı gibi ağ güvenliği çözümlerini kullanarak verilerinizi nasıl korursunuz?

İnternet kötü amaçlı yazılımlarının sunduğu her sorun için, sizi ve bilgilerinizi güvende tutmak için KeepSolid DNS Güvenlik Duvarı gibi savunma filtreleri bulunur.

İnternet güvenlik şirketi KeepSolid tarafından başlatılan DNS Güvenlik Duvarı, kullanıicılarının kişisel bilgilerini İnternet’teki bilinen kötü amaçlı web sitelerine bağlanmalarını engelleyerek koruyan bir araçtır. Bu mekanizma basit ama önemli bir şey yapar – kişinin bulutunda bir güvenlik ağı işlevi görerek güvenli olmayan sunuculardan gelen istenmeyen verileri tüketicinin cihazından uzak tutar.

 

DNS güvenlik duvarları neden kullanılır?

Bu sorunun cevabı açık ve basittir: Cihazlarınızı kötü amaçlı yazılım bulaşmasından korurken, aynı zamanda onları süper kullanıcı dostu tutarlar. Bir kullanıcı olarak, güvenli olmayan içeriğe sahip web sitelerini engellemenize veya sürekli olarak pop-up’lar ve istenmeyen içerik göstermenize izin veren özelliklerden de yararlanabilirsiniz.

O nasıl çalışır?

DNS Güvenlik Duvarı, kullanıcının bilgisayarından gelen DNS çözümleme isteklerini inceler ve bilinen kötü amaçlı web sitelerinin kötü amaçlı yazılım, rahatsız edici açılır pencereler ve kimlik avi web siteleri gibi yetkisiz içerik sunmasını engeller.

Kullanicıların gizli verileri ve mahremiyeti genellikle bu şekilde korunur. KeepSolid’in bu yeni teknolojisi, herhangi bir kötü niyetli yanıtı yakalar ve onu duvarlarla çevrili bir bahçeye yönlendirerek, bu kötü amaçlı ağa kullanıcının cihazı için erişilemez hale getirir. Basitçe söylemek gerekirse, DNS Güvenlik Duvarı, bir gümrük memurunun kaçakçılık yapması gibi kötü amaçlı yazılımlar içindir; kötü şeyleri bölgenizden uzak tutar!

DNS tabanlı Güvenlik Duvarlarında dikkat edilmesi gereken temel özellikler:

1. Kapsamlı veritabanı ve Gerçek zamanlı koruma Kötü amaçlı konumlardan oluşan kapsamlı bir veri tabanı, bir Güvenlik Duvarının kullanıcıya nihai savunma aracı sağlama becerisinde kilit öneme sahiptir. Zaten veritabanının bir parçası olan yüzlerce ve binlerce adresle, onu yöneten dikkatli bir şekilde bir araya getirilmiş uzman ekibi sayesinde yeni kötü amaçlı konumlara uyum sağlamaya devam ediyor.

2. Kullanıcı dostu DNS özelleştirmesi

Her Güvenlik Duvarının nihai amacı, kullanıcıyı İnternet’teki kötü niyetli saldırılara karşı korumaktır. Ancak, en iyi DNS güvenlik duvarları, ayrıntılı, kullanıcı dostu özelleştirmeye de izin verenlerdir. Yetişkinlere uygun içerik, sahte haberler, sosyal medya, oyunlar vb. kategorileri kullanma KeepSolid DNS Güvenlik Duvarı, birçok seçenek sunmanın ve kullanıcı dostu olmanın harika bir koruyucu güvenlik duvarının gizli bileşenleri olduğunu göstermiştir.

Kullanıcının Güvenlik Duvarından en iyi şekilde yararlanmak için kendi DNS engelleme listelerini oluşturmasından daha iyi ne olabilir?

3. Tüm büyük İşletim Sistemlerinde mevcuttur

Kullanıcılar olarak çoğu kişi çeşitli cihazlarda çeşitli İşletim Sistemleri kullanır. Bir güvenlik duvarının işinde iyi olması gerekiyorsa, DNS Güvenlik Duvarı’nın modelinden bir sayfa alabilir; Kullanıcılara mümkün olan en iyi korumayı sağlamak için hizmetlerini iOS, macOS, Android ve Windows gibi platformlar arasında genişletiyor.

Başlangıçta VPN Unlimited ile ilişkilendirilen bu Güvenlik Duvarı, daha iyi hız ve güvenilirlik sağlamak için artık ayrı sunucularda çalışacak.

Kişi doğru iş için doğru araçları kullanırsa iyi şeyler olabilir. Örneğin, verilerinizi korumak için KeepSolid DNS Güvenlik Duvarı gibi güvenlik duvarlarını kullanmak, şimdiye kadar verdiğiniz en iyi çevrimiçi güvenlik kararı olabilir.

Sen KeepSolid DNS Firewall Satınalma edebilirsiniz burada : iOS, MacOS , Windows’u , ve Android’i.

Ayrıca MonoDefence güvenlik paketinin bir parçası olarak dahil edilecektir .