Apple, iPhone 12 ve 13 sahiplerinin orijinal Apple parçalarını, araçlarını ve kılavuzlarını almalarını sağlayacak ve böylece kendi cihazlarını Apple’a veya başka bir üçüncü taraf onarım yerine götürmeden onarabilmelerini sağlayacak Self Servis Onarım adlı yeni bir program duyurdu .

Apple’ın COO’su Jeff Williams, “Apple orijinal parçalarına daha fazla erişim sağlamak, onarım gerektiğinde müşterilerimize daha da fazla seçenek sunuyor” dedi. “Son üç yılda Apple, orijinal Apple parçalarına, araçlarına ve eğitimine erişim sağlayan servis konumlarının sayısını neredeyse iki katına çıkardı ve şimdi kendi onarımlarını tamamlamak isteyenler için bir seçenek sunuyoruz.

” Apple , iPhone 12 ve iPhone 13 cihazlarındaki ekranlar , piller ve kameralar için onarım seçeneklerini sunmayı planlıyor , çünkü bunlar telefonun düzeltilmesi gereken en yaygın parçaları. Bununla birlikte, şirket 2022’de ek onarımlar yapacak.

Apple’a göre, Apple Self Servis Onarım Çevrimiçi Mağazası, 200’den fazla ayri parça ve araç sunacak.

Şirket, bu seçeneği sunarken çoğu müşterinin cihazlarını onarım için bir profesyonele götürmek isteyeceğine dikkat çekiyor . “Self Servis Onarım, elektronik cihazları onarmak için bilgi ve deneyime sahip bireysel teknisyenlere yöneliktir. Müşterilerin büyük çoğunluğu için, orijinal Apple parçalarını kullanan sertifikalı teknisyenlere sahip profesyonel bir onarım sağlayıcısını ziyaret etmek, onarım almanın en güvenli ve en güvenilir yoludur.

” Kendi telefonunuzu tamir etme yeteneğinize güveniyorsanız , bu sizin için harika bir duyuru, çünkü Apple, bunu yapmanızı engellemeye çalışmak yerine aslında süreci kolaylaştıracak.