Bir Antivirüs programının görevi, bilgisayarınızı kötü amaçlı yazılımlardan korumaktır. Mac ve Windows PC için en iyi 10 Antivirüs programına bir göz atın. Ayrıca fidye yazılımlarından ve bilgisayar korsanlığı saldırılarından korumak da virüs programlarının görevidir.

Günümüz dünyasında internette yüzlerce web sitesini ziyaret ediyoruz, ancak bazıları güvenli değil. Antivirüsün görevi sizi bu konuda uyarmaktır. Bu tehditlerden korunmak için bilgisayarınıza premium antivirüs yazılımı yüklemenizi tavsiye ediyoruz. Birden fazla antivirüs yazılımı mevcuttur. Bazıları ücretli, bazıları ücretsiz. Premium yazılım kullanmak her zaman daha iyidir.

Mac ve Windows Bilgisayar İçin En İyi 10 Antivirüs Programı

Bu yazıda, Windows ve Mac PC’niz için en iyi Antivirüs programlarından bazılarını listeleyeceğiz. Bu virüsten koruma programlarının çoğunun hem ücretsiz hem de premium planları vardır. Hadi Mac ve Windows PC için en iyi 10 Antivirüs programı listemize geçelim.

Mac ve Windows PC için en iyi 10 antivirüs programı

Mac ve Windows PC için en iyi 10 antivirüs programı

1. Quick Heal Antivirüs

Quick Heal, AntiSpyware, AntiMalware ve AntiRootkit dahil olmak üzere farklı şekilde tamamlanmış virüs korumasını sunan en iyi premium antivirüs programlarından biridir. Ayrıca virüs bulaşma ihtimali olan tüm web trafiğinden de bilgisayarınızı koruyor.

Quick Heal antivirüsünün en iyi yanı, bilgisayarınızı yavaşlatmaması. Ayrıca arka planda sürekli olarak çalışır ve bilgisayarınızı bilinmeyen tehditlere karşı her zaman korur.

2. F-Secure Anti-Virüs

F-Secure Anti-Virus, bilgisayarınızı yavaşlatmadan size tam güvenlik sağlayacak gelişmiş bir anti-virüs yazılımıdır. Otomatik güncellemesi, gerçek zamanlı tüm yeni tehditlere karşı en hızlı korumayı garanti etmesini sağlıyor.

3. Trend Micro Antivirüs + Security

Trend Micro Antivirus + Security, gelişmiş güvenliği ve sosyal medyada gizliliği güvence altına alması nedeniyle ABD’deki en iyi antivirüs programlarından biridir.

Ek olarak, sabit optimize edilmiş sistem korumasını denemenize izin veriyor. Trend Micro Antivirus’ün en son sürümü, yeni ve mevcut Fidye Yazılımlarına karşı her zaman koruma sağlıyor.

4. Bitdefender Antivirüs Plus

Bitdefender Antivirus Plus, Windows PC için size gerçek zamanlı koruma sağlayan bir premium antivirüs koruma programıdır. En son siber saldırıları bile öngören, önleyen, tespit eden ve düzelten yenilikçi teknolojilere sahiptir. Antivirüs yazılımının yanı sıra bununla birlikte hızlı, anonim ve güvenli bir VPN hizmeti de içinde geliyor.

5. Panda Antivirüs

Panda Antivirus, size farklı şekillerde tam koruma sunar. Her türlü çeşitli kötü amaçlı yazılım, virüs, bilgisayar korsanlığı saldırıları ve her türlü tehdide karşı koruma sağlar. Bununla birlikte çocuğunuzun internet kullanımını ve uygulama erişimini yönetmek için de kullanabilirsiniz.

Ayrıca Android ve iOS cihazlarınızı korumak için de Panda Antivirus mobil uygulamalarını yükleyebilirsiniz. Mobil uygulamalar ayrıca birinci sınıf Panda Antivirus korumasının bir parçasıdır.

6. Kaspersky Antivirüs

Kaspersky Antivirus size gerçek zamanlı antivirüs koruma hizmeti sunar. Fidye yazılımlarına, kripto virüslerine ve diğer farklı zararlı virüslere karşı tam koruma sağlar.

Ayrıca, kripto madenciliği kötü amaçlı yazılım enfeksiyonlarından da korunmanıza yardımcı olur. Kaspersky Antivirus programı bilgisayarınızı yavaşlatmaz.

7. Windows Defender

Windows Defender, Windows işletim sisteminde önceden yüklenmiş bir virüsten koruma yazılımıdır. Microsoft geliştirdiği için en güvenilir antivirüs programlarından biridir.

En iyi 10 antivirüs programı - Windows Defender

En iyi 10 antivirüs programı – Windows Defender

Virüsler, kötü amaçlı yazılımlar ve casus yazılımlar gibi farklı tehditlere karşı size sürekli ve gerçek zamanlı koruma sağlayacaktır.

8. Eset NOD32 Antivirüs

ESET NOD32 Antivirus, hem Windows hem de Mac işletim sistemleri için kullanılabilen birinci sınıf bir virüsten koruma programıdır. Çok katmanlı güvenlik, şifreleme ve şifre yöneticisi ile tam güvenlikle bilgisayarınızı en iyi şekilde korur.

9. VoodooSoft VoodooShield

VoodooSoft VoodooShield, hem ücretsiz hem de ücretli olarak kullanabileceğiniz bir antivirüs yazılımıdır. Ücretli sürümünü satın alırsanız, bilgisayarınız farklı şekillerde korunur.

Ücretsiz sürümde ise antivirüs size sınırlı güvenlik sunar. Ancak, VoodooShield’ın tek dezavantajı, kurulumunun biraz karmaşık olmasıdır. Bu yüzden, programı kurmak için bazı manuel işlemlerden geçmeniz gerekebilir. Ama çok zor bir işlem değildir.

10. Net Protector Antivirüs

Net Protector Antivirus, birinci sınıf bir antivirüs koruma sağlayan programdır. Bazı ülkelerde en çok tercih edilen antivirüs programıdır.

Kullanımı çok kolay bir arayüz ile birlikte gelir ve size tüm virüs ve kötü amaçlı yazılımlardan tam koruma sağlıyor. Net Protector Antivirus, virüsten fidye yazılımına kadar bilgisayarınızı her türlü güvenlik tehdidinden koruyabilir.

Mac ve Windows PC için en iyi 10 Antivirüs programı listemizin sonuna geldik. Bu programalar, Mac ve Windows işletim sistemli bilgisayarınızı istenmeyen virüslerden ve kötü amaçlı yazılımlardan korumanıza yardımcı olan en iyi antivirüs programlarıdır. Umarız bu makale size yardımcı olmuştur. Lütfen arkadaşlarınızla da paylaşın. Ayrıca, bunlardan daha iyi programlar biliyorsanız, aşağıdaki yorum bölümünden bize bildirin.