Maskeler hiçbir yere gitmiyor, en azından şimdilik. Görünüşe göre Apple bunu kabul etti, çünkü iPhone’daki en son beta yazılımı, Apple Watch kullanmadan Face ID’yi maskeli olarak kullanmanıza izin veriyor. Ancak, değişiklikten yararlanmak için daha yeni bir iPhone’a ihtiyacınız olacak.

Face ID’deki değişikliği ilk olarak dün öğrendik, ancak Cult of Mac biraz daha araştırma yaptı ve yalnızca bir iPhone 12 veya 13’ünüz varsa, iPhone’unuzun kilidini maske takarken açma avantajından yararlanabileceğinizi keşfetti . Daha eski modeller, iOS 15.4’e güncelledikten sonra bile her zaman olduğu gibi açılır.

Ek olarak, daha fazla testten sonra, Face ID ve Apple Watch’in mevcut iOS sürümlerinde çalışma şekline göre önemli bir yükseltme olan Apple Pay ile Face ID’yi maskeyle kullanabileceğiniz keşfedildi. Korumalı uygulamaların kilidini açmak için de kullanabilirsiniz.

Şu anda iOS 15.4 beta sürümündedir, bu nedenle telefonunuzun kilidini bir maske ile açmaya başlamak istiyorsanız Apple’in beta programına kaydolmanız gerekir. Aksi takdirde, 2022 Baharının başlarında olması gereken yeni iOS sürümünün genel kullanıma sunulmasını beklemeniz gerekecek.