Messenger kullanıcısıysanız, artık tüm aramalarınızda ve sohbetlerinizde uçtan uca şifrelemeye erişebileceğiniz için size iyi bir haberimiz var.

Bu özellik aslında birkaç yıl önce bazı kullanıcılara sunuldu, ancak artık tüm kullanıcılar Meta’nın sohbet uygulamasını kullanırken konuşmalarını şifreleyebilir.

Messenger’in uçtan uca şifrelemesini kullanmanın

iki yolu vardır. Kaybolma moduna girmek için mevcut bir sohbeti yukarı kaydırabilirsiniz, bu da onu yapar, böylece sohbet penceresi kapatıldığında tüm mesajlarınız silinir. Ayrıca, yeni bir sohbet oluşturduğunuzda kilidi tıklatarak kullanılan Gizli Konuşmalar da vardır.

Şifrelemenin gerçekte ne yaptığına gelince, sadece sizin ve sohbet ettiğiniz kişinin mesajlarınızın içeriğini okuyabilmesini sağlar. Güzel bir küçük güvenlik katmanı.

Ayrıca Meta, şifreli sohbetler için bazı yeni özellikler

duyurdu. Şimdi, birisi şifrelenmiş bir konuşmanın ekran görüntüsünü alırsa bir bildirim alırsınız. Elbette onları durduramayacaksınız ama en azından bunun olduğunu bileceksiniz. Ayrıca GIF’ler, çıkartmalar ve tepkiler de gönderebilirsiniz. Son olarak, şifreli sohbetlerdeki mesajları yanıtlamak veya iletmek için uzun basabilirsiniz.

Messenger birincil sohbet uygulamanızsa, bu sizin için mükemmel bir güncelleme. Elbette, bu özellik mevcuttu, ancak şimdi şirket bunu sohbet uygulamasının diğer tüm yönlerine getiriyor. Messenger kullanıcısı değilseniz, bu, geçiş yapmak istemenize neden olan bir güncelleme olabilir.

bir süredir sesli ve görüntülü sohbetler için