Windows 10’da “PrintNightmare” adlı yeni bir güvenlik açığı bulundu. Temmuz 2021’in başlarında ortaya çıktı ve Microsoft, sorunu çözmek için şimdiden bir acil durum güvenlik güncellemesi yayınladı. Mümkün olan en kısa zamanda Windows bilgisayarınızı güncelleyin.

Güvenlik açığı, Windows Yazdırma Biriktiricisi hizmetindeki kritik bir açıktır. Bu, Haziran 2021’de yamalanan başka bir güvenlik açığına benziyor. PrintNightmare ile ilgili en kötü şey, istismarının herkese açık olarak paylaşılması ve bilgisayar korsanlarının bu açığı kolaylıkla kullanabilmeleridir.

Microsoft, Windows’taki Kritik Açığın Kapanması İçin Güncellemenin Hemen Yapılmasını Öneriyor

Windows, Yazdırma Biriktiricisi hizmetini varsayılan olarak çalıştırır; bu, temelde Windows 7’ye kadar uzanan her Windows PC’de çalıştığı anlamına gelir. Microsoft, belirli Windows 10, Windows Server 2019, Windows Server 2012 R2, Windows Server 2008 yapıları için güncellemeler yayınlamıştır.

Güvenlik güncellemeleri 6 Temmuz 2021’de dağıtılmaya başlandı ve Microsoft herkesi “bu güncellemeleri hemen yüklemeye” çağırıyor. Windows PC’nizde güncellemeyi kontrol etmek için Ayarlar >> Güncelleme ve Güvenlik >> Güncellemeleri Kontrol Et’e gidin.

Microsoft Windows'taki Kritik Açığın Kapanması İçin Güncelleme Yayınladı

Microsoft Windows’taki Kritik Açığın Kapanması İçin Güncelleme Yayınladı

Bunun gibi güvenlik açıkları ve yamalar, işletim sisteminizi güncel tutmanın bu kadar önemli olduğunu gösteriyor. Windows PC’nizi güvende tutmak için düzenli olarak güncellemeleri kontrol etmeniz gerektiğini ve yüklemeyi yapmanız gerektiğini unutmayın.

Bu bilgisayarınızın ve sizin güvende olmanız için yapılması geren önemli bir işlemdir. Bu yüzden güncellemeleri sürekli kontrol edin.