Son zamanlarda kullanıcıları rahatsız eden çok fazla bug ve sorun var. MIUI 12 kontrol merkezinde yeni bug’lar ortaya çıkıyor. Bunu Xiaomi markasını ve MIUI arayüzünü seven biri olarak söylüyorum. Ama durum böyle gerçekten.

Kabul edelim ki, genel olarak bizleri akıllı telefonu çöp kutusuna atmayı zorlamaya neden olacak kadar dramatik bir şey yok. Ancak Çinli Xiaomi markanın yıllardır Android kod satırlarına aşina olduğu ve bir yandan da kendi MIUI arayüzünü de bir yandan geliştirdiği inkar edilemeyecek bir gerçek.

Sözde giriş seviyesinde, 600 avroyu aşan akıllı telefonlar için kesinlikle bu hatalarla karşılaşmak istemediğimizi belirtmek istiyoruz. Tartışma ya da düşünceler bir yana, bugün size, çeşitli forum sitelerinde Xiaomi Mi 9T ve Redmi Note 9‘a sahip bazı kullanıcılar, MIUI 12 Kontrol Merkezi ile ilgili bazı şikayetleri dile getirdiler. Bazı durumlarda, cihazlarında aralıklı çökmeler yaşanırken çoğu durumda MIUI Kontrol Merkezi kullanılamıyor. Daha doğrusu kontrol merkezi bulanıklaşıyor ve içerdiği metinleri görmemizi engelliyor.

MIUI 12 Kontrol Merkezinde Yeni Hatalarla Karşılaşılıyor

MIUI 12 Kontrol Merkezi

MIUI 12 Kontrol Merkezinde yeni hatalar ortaya çıkıyor

Daha önce de belirtildiği gibi, şu anda bu arıza, Mi 9T ve Redmi Note 9 gibi yalnızca bazı modelleri etkiliyor gibi görünüyor. Ancak sorunun belirli bir ROM sürümüyle mi yoksa başka bir şeyle mi ilgili olduğu net değil.

Bu yüzden, siz de bu sorunla karşılaştıysanız, sizi aşağıdaki yorumlar kutusuna yazmaya davet ediyoruz. Sizin yapabileceğiniz tek çözüm ise MIUI geliştirme ekibinden resmi bir güncelleme beklemek. Aslında Xiaomi, aynı Xiaomi topluluğunun bir moderatörünün temin ettiği gibi, bu sorunu düzeltmek için zaten çalışıyorlar, bir hafta veya belki daha kısa bir sürede çözüm için zamanlama bildirdiler.

MIUI 13 ile, kullanıcıların güveninin, birçok durumda gerçekten yürek parçalayıcı olan birçok hata tarafından tekrar test edilmeyeceğini gerçekten umuyoruz. Umarız ki MIUI 13’te bu sorunlar meydana gelmez ve bir çok hata giderilmiş olur.