MIUI 12’nin ve ardından MIUI 12.5’in piyasaya sürülmesiyle Xiaomi, karanlık modu büyük ölçüde geliştirdi ve geliştirmeye devam ediyor. Karanlık modu daha önce desteklemeyen üçüncü taraf uygulamaları bile artık desteklemeye başladı. Karanlık modu açtığınızda bir çok uygulama otomatik olarak karanlık moda geçiyor.

Ancak karanlık mod her zaman kullanışlı olmayabiliyor ve bazı sorunları da beraberinde getirebiliyor. Birçok kullanıcı karanlık modun stabil olarak çalışmadığından şikayetçi. Bazı uygulamalarda karanlık modun düzgün çalışmadığını söylüyorlar.

Karanlık Mod Daha İyi Çalışacak Ve Optimize Edilecek

MIUI Karanlık Mod Optimize Edilecek

MIUI Karanlık Mod Optimize Edilecek

Xiaomi’nin akıllı telefon yazılım departmanının direktörü Zhang Guoquan bugün bir açıklama yaptı. Zhang Guoquan, bugün Xiaomi Mi Topluluğu ve Çin sosyal ağı Weibo aracılığıyla MIUI’deki karanlık modun bir seviye atladığını dile getirdi.

Aynı zamanda, geliştirilmiş karanlık mod optimizasyonu hakkında kullanıcıların şikayetlerine yanıt olarak Zhang Guoquan, bazı uyarlamalı uygulamalar için özel optimizasyonun gerçekleştirileceğini ve zorunlu sistem karanlık modunun düzeltileceğini de söyledi.

Şu an için iyileştirmeler MIUI’nin Çince sürümüne entegre edilecek. Ancak MIUI’nin global versiyonuna da bu optimizasyonlar getirilecektir. Xiaomi.eu ROM kullananlara bu iyileştirmeler hemen gelebilir. Gerçekten de, Global ortamda Xiaomi’den daha fazla destek talep etme geri bildirimlerin verildiğinden oldukça eminiz.

Şu anda MIUI’ye ne kadar iyileştirme entegre edileceği hakkında hiçbir fikrimiz yok. Ancak birkaç hafta içinde kullanıcıların bir seviye atlayacağı ve iyileştirmelerin hemen yayınlanmasını umuyoruz.

Şu anda, Global’de karanlık mod hakkında yalnızca birkaç sorun tartışılıyor. Bunlardan biri, yeni kontrol merkezinde karanlık modun stabil çalışmadığıdır. Sorunun çözümü ise karanlık modun devre dışı bırakılmasıyla hallediliyor. Bir çok sorunun bu şekilde çözüldüğü bilinmektedir.

Karanlık mod, göz sağlığımız için gerçekten çok faydalı bir özellik. Bu özellik aynı zamanda kullandığımız cihazların pil süresini de etkiliyor. Karanlık modda cihazların, pili daha az harcadığı gözlemlenmiştir.