bir sonraki amiral gemisi telefonu olan OnePlus 10 Serisini 2022’de piyasaya sürüyor. Cihazın Ocak sonu veya Şubat başında Çin’de ve daha sonra diğer ülkelerde piyasaya sürülmesi bekleniyor. Ancak lansmandan önce akıllı telefonla ilgili birçok detay sızdırıldı. En sonuncusu OnePlus 10 Pro’nun temel özelliklerini önerir .

Raporlara göre özelliklerin çoğu OnePlus 9 Pro ile benzerlik gösteriyor ancak yeni cihaz 80W kablolu hızlı şarj desteğine ve daha iyi bir selfie kamerasına sahip olacak 

OnePlus 10 Pro Özellikleri Lansman Öncesi Sızdırıldı

@OnLeaks Son sızıntı, akıllı telefonun 125W yerine 80W hızlı şarja sahip olacağını iddia ediyor. 80W şarj telefonlarda hızlı şarj hızı olacak olsa da Hindistan’da diğer en iyi hızlı şarj desteğinin 65W olduğunu Ancak bu detaylar henüz doğrulanmadı ancak raporların doğru olması durumunda OnePlus 10 Pro, diğer tüm OnePlus telefonlarından daha hızlı şarj olacak. Weibo’daki popüler bir tipster olan Digital Chat Station, yaklaşmakta olan OnePlus 10 Pro’nun özelliklerini yayınladı.

Akıllı telefon, delikli 6,7 inç AMOLED 2K ekranla gelebilir Diğer ayrıntılar kamera, 32MP selfie kamerası ve 50MP ultra geniş açılı sensör ile birlikte 48MP birincil kameradır. 3X optik zoom desteğine sahip 8MP telefoto sensör var.

 

OnePlus 10 Pro, ColorOs 12 özel dış görünümüyle Android 12 işletim sisteminde çalışacak. Tipster, cihazın 80W kablolu şarj ve 50 W kablosuz şarj desteğine sahip olacağını iddia ediyor . Bunun dışında, diğer özellikler arasında OnePlus 10 Pro’nun Adreno GPU ile eşleştirilmiş tamamen yeni bir Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 yonga setine sahip olacağı yer alıyor. Cihaz, 12 GB’a kadar RAM ve 256 GB’a kadar depolama alanına sahip olacak.

OnePlus 10 Pro‘nun 5000 mAh pil desteğine ve suya dayanıklılık için IP68 derecesine sahip olduğu söyleniyor. Tasarımdan bahsederken OnePlus 10 Pro’nun arkasında kare bir kamera modülü, üçlü kamera sensörleri ve bir LED flaş bulunacak. OnePlus ve Hasselblad markasına sahip olacak. Sağ kenarda bir uyarı kaydırıcısı ve güç düğmesi, solda ise ses düğmeleri bulunur. Altta bir USB Type-C bağlantı noktası, SIM tepsisi ve hoparlör izgarası var.

Sol üst köşede küçük bir delik, kavisli kenarlar ve dar çerçeveler Tüm bu ayrıntıların henüz onaylanmadığını, bu nedenle cihaz başlatıldığında özelliklerin değişebileceğini unutmayın.