Modeller, müzisyenler, aktörler, fiziksel uygunluk uzmanları gibi bir çok insan ekstra gelir elde etmek için OnlyFans’ı kullanır. Aylık olarak doğrudan hayranlarından veya ipuçlarından ve izleme başına ödeme özelliğinden para alabilirler.

Onlyfans sadece sex videolarını yayınlamak için kullanılmıyor. Yaratıcı ve eğlendirici vs. insanların beğeneceği her türlü içerik için onlyfans sitesi kullanılabilir.

Onlyfans Nedir?

OnlyFans, Londra merkezli bir içerik paylaşım platformudur. Timothy Stokely tarafından kurulmuş, yalnızca resmi uygulaması olmayan bir web sitesidir. İçerik oluşturucular bunu videolar, fotoğraflar ve hatta bir fiyat karşılığında bire bir sohbet etme şansı sunmak için kullanabilir. Yetişkin eğlence endüstrisinde popülerdir.

Onlyfans’tan para kazanmak için seçebileceğiniz niş konular;

 • Fitness Koçluğu / Egzersiz Eğitimleri
 • Modellik
 • Moda hakkında ipuçları
 • Yaşam Tarzı / Seyahat Blogları
 • Yemek Şovları
 • Güzellik / Makyaj Eğitimleri
 • Meditasyonlar ve Alternatif Sağlık
 • Kendin Yap Eğitimleri
 • Video oyunu
 • Cosplaying
 • Tarifler / Yemek Pişirme İpuçları
 • Komik videolar
 • Etkileyici Vlog’lar

Onlyfans’tan Nasıl Para Kazanılır?

Onlyfans para kazanma

Onlyfans para kazanma

Platform, DM’lerden kurs satmaya, bağlı kuruluş programlarına, sponsorlu içeriğe, bağış almaya ve daha fazlasına kadar her şeyi kullanarak para kazanmanıza olanak tanır. Onlyfans’tan para kazanmanın en kolay yolu abonelik karşılığında alınan paradır.

İnsanlar Onlyfans’taki sayfanıza belirli bir para karşılığında abone olarak size para kazandırır. Aylık veya yıllık 5 dolar ile 50 dolar arasında abone olan insanların sayesinde hesabınızda para birikir. O parayı banka hesabınıza aktarabilirsiniz.

OnlyFans’taki içerikten para kazanmanın en yaygın yöntemleri şunlardır;

 • Abonelik ücreti,
 • İzlenme başına ödenen ücret,
 • Bağış olarak ödenen ücret,
 • Takipçilerin istediği özel video ve fotoğrafların karşılığında alınan para,
 • Canlı yayın yaparak para kazanmak.

1. Abonelik Ücreti

Abonelik karşılığında alınan ücret, OnlyFans’ta en sık kullanılan para kazanma yöntemleri arasındadır. İçerik oluşturucular, kullanıcıların içeriklerine erişmesi için aylık veya yıllık ücret alabilir.

İçerik oluşturucular gelirin %80’ini alır, şirket ise kalan %20’yi alır. Minimum 4,99 ABD Dolarından başlayan ve ayda 49 ABD Dolarına kadar değişen bireysel abonelikler vardır.

Çoğu içerik oluşturucu genellikle 9,99 ABD doları ücreti seçer. Ayrıca, kullanıcıların belirli bir ay boyunca geçici indirimler aldığı sınırlı teklifler veya abonelik paketleri oluşturarak düzenli hayranlara indirimler verebilir veya harekete geçmeyi teşvik edebilirsiniz.

2. İzlenme Başına Ödenen Ücret

Onlyfans’ta kullanıcılar her bir video için izlenme başına size ücret öderler. Bu sadece video için değil, fotoğraf,özel mesaj gibi diğer içerikleriniz için de geçerli. Her içerik için ayrı fiyat belirleyebilirsiniz.

Ama bu yöntem pek kullanılmayan bir yöntem. Çünkü insanlar her içerik için ayrı ücret ödemeyle uğraşmak yerine tek seferde abone ücreti ödemeyi tercih ederler.

3. İnsanların Size Bağış Yapması

Onlyfans’tan para kazanmak için kullanılan diğer yöntemlerden biri de bağış almaktır. İnsanların size bağış yapması için kaliteli içerikler üretmelisiniz. İnsanlar içeriğinizi beğendiğinde size bağış yapmak isteyebilir.

Bu yöntem pek kullanılmasa da hesabını büyütmek isteyen içerik oluşturucular için ideal bir yöntem. Bu yöntem sayesinde çok para kazanmasanız da insanlar içeriklerinizin kaliteli olduğunu fark edip, sayfanıza abone olurlar. Aboneleriniz çoğaldıkça daha çok tanınan biri olursunuz ve ileriki zamanlarda daha çok para kazanırsınız.

4. Takipçilerin Sizden İstediği Özel İçeriklerden Alınan Para

Sayfanıza abone olan Onlyfans kullanıcıları, sizden özel olarak mesaj yoluyla istediği içerikler karşılığında ücret isteyebilirsiniz. Bu içerik fotoğraf, video, bilgi gibi bir çok şey olabilir.

Kullanıcılar bu yöntemle size para öderler. Bu yöntemle Onlyfans’tan para kazanabilirsiniz.

5. Onlyfans’ta Canlı Yayın Yaparak Para Kazanma

Onlyfans kullanıcılarıyla canlı yayın yaparak para kazanabilirsiniz. Canlı yayın tarihini ve saatini abonelerinizle paylaşın ki hayranlarınız ne zaman canlı yayın yapacağınızı bilebilsinler. Belirlediğiniz saatte canlı yayına geçip sizi izleyen hayranlarınızdan bahşiş göndermelerini isteyebilirsiniz.

Canlı yayında size gönderilen bahşişlerden para kazanabilirsiniz. Bu yöntemle Onlyfans’tan güzel paralar kazanmanız mümkün. Sıkça kullanılan bu yöntemle içerik oluşturucular Onlyfans’tan çok para kazanabiliyorlar.

Sonuç olarak Onlyfans’tan para kazanmak için illa ki +18 videolar çekmek zorunda değilsiniz. Güzel bir fikir bulup, o fikri kaliteli bir içerik üreterek kullanabilirsiniz. Onlyfans’tan bu şekilde para kazanabilirsiniz. Tabi ki içeriğinizin niş bir konu olması önemli.

İçeriğiniz niş değilse Onlyfans‘tan para kazanmanız zor. İnsanlar hergün zaten gördükleri şeyi izlemek istemez, para vermek istemezler. Süreklilik de bu gibi işlerde çok önemli. Kullanıcılara sürekli olarak kaliteli içerik üretmeniz gerekiyor.