1/ 10 İyi kazanç potansiyeli İnternet dünyası, kazanç potansiyelinizden ödün vermeden evden çalışmanıza izin veren birçok fırsat sunuyor. İşte göz önünde bulundurabileceğiniz birkaç seçenek.

 

2/ 10 sanal asistanlık Sanal asistanlık, toplantıları planlamayı, müşteriler ve yatırımcılarla iletişim kurmayı, siparişleri takip etmeyi, PowerPoint sunumları ve Excel sayfaları gibi iş belgeleri oluşturmayı, blogları ve web sitelerini yönetmeyi vb. içerir. Sanal Asistanlar (VA’lar) müşterileriyle uzaktan çalışır ve konuları yönetir kendilerini idare edemeyecek kadar meşgul oldukları işlerinden.

VA olmak, niteliklerinize bağlı olarak bir dereceye kadar eğitim veya brifing gerektirebilir. Ancak, iyi iletişim becerileriniz varsa ve MS Office gibi uygulamaları kullanabiliyorsanız, Elance gibi sitelere kaydolabilirsiniz. com ve Zirtual.com’u ziyaret edin ve VA olarak iş aramaya başlayın.

Potansiyel kazanç: Saatte 500 Rs – 4.000 Rs

3/ 10 Çevirmen Birden fazla dil biliyorsanız, bu sizin için bir fırsat olabilir. Akıcı İngilizce ve bir veya iki Hint dilini bilmek size yeterince hizmet edebilirken, bir dil kursuna katılmak kazanç potansiyelinize önemli ölçüde katkıda bulunabilir. Çok sayıda uluslararası işletme, akademisyen ve yazar, yeterliliğinizi kanıtlayabilirseniz, çeviri ihtiyaçları için hizmetlerinizi almaya istekli olacaktır.

Kazanmaya başlamak için, yetkin olduğunuz dilleri listeleyen Fiverr.com veya Upwork.com gibi popüler bir serbest çalışma sitesine kaydolun.

Potansiyel kazanç:
Kelime başına 5 Rs 1-Rs. Bazı dillerde 10 TL’ye kadar çıkabiliyor.

4/ 10 Bloglama Blogunuzdan para kazanmak için, blogunuza yerleştirmeniz için reklamlar tahsis edecek olan Google Adsense’e kaydolabilirsiniz. Bundan sonrası, hesabınızın onaylanıp onaylanmadığını görmek için bir bekleme oyunudur.

Öyleyse, reklam yerleşimleri almaya devam edebilir ve bundan büyük olmasa da sabit bir gelir elde edebilirsiniz. Adsense, reklamların aldığı tıklamalar ve görüntülemeler temelinde ödeme yapar. Alternatif olarak, bir para kazanma girişimine dönüştürmek için bağlı kuruluş pazarlamasına (başka bir satıcının ürünlerini blogunuzda tanıtarak) veya blogunuz aracılığıyla ürün satışına başlayabilirsiniz.

Potansiyel kazançlar: Reklamlar, nişinize ve okuyucu kitlenize bağlı olarak 2 “x2” alan için ayda 2.000- 15.000 Rs ödeyebilir. Adsense kazançları, blogger’ın erişim ve popülaritesine bağlı olarak büyük ölçüde değişir.

5/ 10 Ürünlerinizi çevrimiçi satmak Ne satmak istediğinize karar verdikten sonra, ürünleri toptan satın alarak veya siparişlere ayak uydurmak için yeterli sayıda üreterek bir envanter oluşturun ve ardından satmak istediğiniz fiyatları belirleyin.

Bu ürünleri satmak için Amazon ve eBay’den indiebazaar.com gibi daha küçük portallara kadar herhangi bir popüler çevrimiçi satıcının web sitesine kaydolabilirsiniz. Bu portallar, ürünlerinizi barındırmak için küçük bir ücret alır. Potansiyel kazançlar: Kazançlar ürünlere ve fiyatlandırmaya göre değişir. Portalın küçük ücreti düşüldükten sonra kalan gelir sizindir.