PUBG mobil cihazlarda oynamak ücretsizdir ancak oyunu PC’nizde oynamak istiyorsanız satın almalısınız. PUBG Steam’de 30$’a satılıyor. Oyun geçmişte %50’ye varan indirimlerle oynandı ve belirli hafta sonları ücretsiz olarak oynandı, ancak yine de bir fiyat etiketi taşıyor, bu da oyunu PC’nizde oynamak istiyorsanız satın almanız gerektiği anlamına geliyor.

PUBG’yi Steam’de ücretsiz edinin

PUBG şu anda ücretli bir oyundur ancak 12 Ocak 2022 tarihinden itibaren oyun ücretsiz olarak kullanıma sunulacaktır. Şu anda PUBG için Steam sayfasını ziyaret ederseniz, satın almanız gerektiğini göreceksiniz, ancak geliştiriciler, oyunun yakında ücretsiz olarak satışa sunulacağını söyleyen bir sorumluluk reddi beyanı var.

PUBG ücretsiz nasıl edinilir

Bir süredir PUBG satın almayı erteliyorsanız ve ücretsiz olarak almak istiyorsanız, yapmanız gereken tek şey yaklaşık üç hafta sonra beklemek. 12 Ocak 2022 tarihinde oyun Steam’den ücretsiz olarak indirilebilecek . Bu arada etkinliğe ön kayıt yaptırabilirsiniz. Ön kayıt önemli değil. Ücretsiz olan oyunu her zaman kayıt olmadan satın alabilirsiniz.

Oyunu zaten satın aldıysanız, indirim veya para iadesi için başvurmayı deneyebilirsiniz, ancak oyunu oynadıysanız tam fiyatı geri almanız pek olası değildir. Steam, kullanıcıların bir oyunu iade etmelerine ve yakın zamanda indirime girdiyse tekrar satın almalarına izin veriyor, ancak bu aynı durum değil. Steam’de zaten PUBG’ye sahipseniz, oyun ücretsiz olduğunda paranızı geri alamazsınız.

PUBG hesabiniz da bir KRAFTON ID’ye geçecektir. Oyun geçişleri sırasında buna dikkat ettiğinizden emin olun ve seçenek kullanılabilir olur olmaz hesabınızı taşıyın. Oyun ilerlemeniz kaybolmaz. Steam hesabınıza bir KRAFTON ID bağlayabilirsiniz.