Razer, PC çevre birimi alanındaki ilk isimlerden biridir . Şirket, daha sürükleyici bir oyun deneyimi yaratmaya yardımcı olmak için tasarlanmış dokunsal titreşimlere sahip Kraken V3 adlı yeni bir oyun kulaklığını duyurdu.

En azından arkalarındaki fikir bu, ama gerçekte her şeyden daha sinir bozucu olacaklar gibi görünüyorlar. Kulakların etrafındaki titreşimler her şeyden çok gıdıklayacak gibi görünüyor.

Kulaklık, Razer’ın HyperSense teknolojisi dediği şeyi kullanır . Bir oyundan sesi alır ve oyununuzu normalde hissedeceğinizden biraz daha fazla hissetmenize yardımcı olacak dokunsal titreşimlere dönüştürür.

Oyundaki bir olayla aranızdaki mesafeye bağlı olarak titreşimlerin yoğunluğunu artırabileceği veya azaltabileceği için teknoloji kulağa oldukça hassas geliyor.

Oyun geliştiricilerinin bunun çalışması için herhangi bir şey yapmasına gerek yoktur ve yüklenecek bir uygulama da yoktur. Bunun yerine, sadece ses olması gerekiyor ve gerisini Razer’ın HyperSense’i halledecek. Bu , kulaklarınızı sürekli titreşimlerle gidıklamak istiyorsanız, film izlerken de kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Kulaklık ayrıca THX uzamsal ses, 50 mm sürücüler, çıkarılabilir bir Razer HyperClear kardioid mikrofon ve oyun çevre birimlerinden beklediğimiz Chroma RGB aydınlatma ile birlikte gelir. Kulaklığın üç versiyonu vardır : PC, PlayStation veya yuvalanmış bir Nintendo Switch için kablosuz desteği olan 200 dolarlık Pro versiyonu. Ayrıca, hemen hemen her şeyle kullanılabilen 3,5 mm’lik bir bağlantı noktasına sahiptir. Daha ucuz USB sürümü 130 $ ve HyperSense’siz USB toting Kraken V3 100 $’a mal oluyor.