Twitter’ın hemen ardından NFT profil resimleri ekleyen Reddit de aynı şeyi yapmak istiyor. Web sitesi şu anda özelliği test ediyor, bu nedenle sınırlı sayıda NFT’lerin Reddit’in her yerinde olması yalnızca bir zaman meselesi olabilir.

Bir Reddit sözcüsü, TechCrunch ile şirketin gelecekte NFT’lere yönelik planları hakkında konuştu. “Reddit’te her zaman kullanıcılara ve topluluklara değer sağlamanın yollarını araştırıyoruz. Reddit sözcüsü Tim Rathschmidt, şu anda NFT’leri profil resimleri (avatarlar) olarak kullanma ve sahipliğini doğrulama yeteneğini test ediyoruz” dedi. “Bu küçük, dahili bir test ve yeteneğin genişletilmesi veya yaygınlaştırılmasıyla ilgili herhangi bir karar verilmedi.”

Şirket henüz testin ilk aşamalarında olduğu için Reddit’e asla ulaşamayacak türden bir şey gibi görünüyor. Ancak, uygulamayı seçerse, bu nadir NFT’lere başka bir amaç verir. Sonuçta, bir görüntüye büyük miktarda para harcadıysanız, muhtemelen onu mümkün olduğunca çok yerde göstermek istersiniz.

Bu, Reddit’in NFT alanına ilk atlayışı değil. Şirket zaten kendi CryptoSnoos’unu nft.Reddit.com’da sunuyor (uzun süredir tükenmiş olsalar da). Şirket, maskotunu sınırlı kalitede satmayı zaten benimsediği için, yalnızca NFT profil resimlerine girmesi mantıklı.

Reddit’in hangi blok zincirlerini destekleyeceği konusunda şirket ayrıntılı bilgi vermedi, bu yüzden daha fazlasını bilmeden önce bu özelliğin daha yaygın hale gelmesini beklememiz gerekecek.