Xiaomi’nin alt markası Redmi, Çin’de Redmi 12C adlı yeni bütçe dostu telefonu satışa sundu. Telefon, Redmi A1 modeline benzer bir tasarıma sahip olup, ovalimsi bir kamera haznesinde iki kamera ve bir tane de flaş barındırmaktadır.

Telefonun özellikleri dikkate alındığında fiyatının uygun olduğunu söyleyebiliriz. Uygun fiyatlı yeni bir telefon arayanlar için ilaç gibi gelecek bir cihaz. Günlük işlerde kullanım için uygun bir Android telefon. Peki Redmi 9C’nin fiyatı ne kadar olacak? Telefonun teknik özellikleri ve fiyatı aşağıda belirtilmiştir.

Redmi 12C Teknik Özellikleri

Redmi 12C Çinde Satışa Sunuldu

Redmi 12C Çinde Satışa Sunuldu

Şimdilik henüz Türkiye’de olmayan bu cihazın parmak izi sensörü de kameranın yanında yer alıyor. Ana kamerası 50 MP çözünürlüğüne sahip olurken, selfie kamerası ise 5 MP çözünürlüğüne sahip. Ekranı 6,71 inç boyutunda ve LCD tipindedir.

İşlemcisi MediaTek Helio G85, RAM’i LPDDR4X ve flaş hafızası eMMC 5.1’dir. 4G bağlantı türüne sahip olan cihazın bataryası 10W şarj desteğine sahip ve 5.000 mAh kapasitededir.

Redmi 12C Fiyatları

4 GB RAM + 64 GB depolama kapasitesine sahip versiyonu 699 yuan (~1.893 TL), 4 GB RAM + 128 GB depolama kapasitesine sahip versiyonu 799 yuan (~2.164 TL) ve 6 GB RAM + 128 GB depolama kapasitesine sahip versiyonu 899 yuan (~2.435 TL) fiyat etiketiyle satılmaktadır. Vergiler eklendiğinde Türkiye’de de uygun bir fiyatla satışa sunulabileceği tahmin ediliyor.

Ancak, Redmi 12C şu anda sadece Çin’de satışa çıkmış durumda ve Türkiye’de ne zaman satışa sunulacağı bilinmiyor. Redmi, özellikle Türkiye’de büyük bir alıcı kitlesine sahip olan Xiaomi’nin alt markası olarak, ortalama üstü özellikleri ve uygun fiyatı ile beğenilen bir marka.

Redmi 12C, tasarımında oval bir kamera haznesine sahip ve parmak izi sensörü kameranın yanında bulunuyor. Cihazın kasası kıvrımlı ve V şeklinde çentikli. Redmi 12C’de bulunan MediaTek Helio G85 işlemci, normal kullanım için gayet yeterli bir telefon. LPDDR4X tipi RAM, telefonun performansının yüksek olmasında katkıda bulunacak.

Bütçe dostu olan Redmi 12C Türkiye’de satışa sunulursa satın alır mısınız? Kendiniz için ya da anne veya babanız için uygun fiyatlı olmasından dolayı almak ister miydiniz?