Samsung, Galaxy Note serisi için yeni bir model getirmeyi planlamıyor . Güney Koreli yayın ET News’in raporlarına göre, gelecek yıl için planlanan bir Galaxy akıllı telefon lansmanı yok.

Geçen yıl Samsung, Galaxy Note serisi altında yeni bir akıllı telefon piyasaya sürdü. Galaxy Note 20, son Note modeliydi ve görünüşe göre sonuncusu olacak.

Şirket, dizilişi 2022 yol haritasından çıkardı. Bu gelmiştir nedeniyle Samsung’un katlanabilir telefonları serisine son Not modelleri için üretim durdu.

Galaxy Note Serisinde Yeni Bir Dizi Yok

Raporlar , 2019 ve 2020’de Galaxy Z Fold gönderilerinin 13 milyona , Galaxy Note 10/20 serisi gönderilerinin ise 12,7 ve 9,7 milyona ulaştığını iddia ediyor . Samsung, bu yılın sonuna kadar Galaxy Note 20 serisi üretimine son veriyor.

Ancak, Galaxy Note 20 cihazları piyasada iyi gidiyor. Samsung, bu yıl Galaxy Note 20 ve Galaxy Note 20 Ultra’yı yaklaşık 3,2 milyon adet sattı.

Şirket Galaxy S serisi ve Galaxy Z katlanabilir telefonlara Galaxy Note serisinin bir çok özellik katacak . Zaten Samsung, Galaxy S21 Ultra ve Galaxy Z Fold 3’e S Pen desteği ekledi. Samsung Galaxy S22 Ultra’nın S21 Ultra’da bulunmayan özel bir S Pen Yuvası alması bekleniyor.

Önceki raporlara göre, şirket tedarik kısıtlamaları nedeniyle 2022 lansmanını atladığı için Samsung, Galaxy Note Serisini 2022’de yeniden başlatabilir.

Galaxy Note Serisinin üretimini durdurma kararı, Galaxy Z akıllı telefonlarının sağlam performansından kaynaklanıyor olabilir.

Katlanabilir akıllı telefonlara olan talep, Samsung’un Galaxy Note serisini durdurarak katlanabilir cihaz üretimini artırmasına neden olabilir. Ayrıca şirketin 2022 yılında Galaxy Note 20 ve Note 20 Ultra üretimini durduracağına dair haberler var.

Ancak, Samsung tarafından bu konuda resmi bir açıklama yok. O halde Samsung’un planla ilgili onayını bekleyelim.