Snapchat, Snapchat uygulamasının seçilen bazı özelliklere sahip yeni bir web sürümünü duyurdu. Ancak başlangıçta sadece Snapchat+ aboneleri için geçerli olacak.

Hepimizin bildiği gibi Snapchat, kullanıcıları yalnızca bir mobil uygulamadan kullanan yaygın bir sosyal medya uygulamasıdır. Artık platformun temel özelliklerini masaüstünde kullanmaya izin vermektedir.

Snapchat Artık Masaüstünde Sohbet Edebilmenizi ve Görüntülü Görüşme Yapabilmenizi Sağlıyor

Snapchat+

Snapchat+

Snapchat web, arkadaşlarınızla anlık görüntüler göndermenize, onlarla sohbet etmenize ve görüntülü arama yapmanıza olanak tanır. Ve daha doğrusu, Chat Reactions ve Chat Reply gibi bazı mesajlaşma özellikleri vardır ve Chat, mobil uygulama gibi 24 saat sonra otomatik olarak silinecektir. Ayrıca, Snap’in AR Lensleri olan yeni bir özellik de yakında gelecek.

Ayrıca, bu web sürümü Chrome gibi herhangi bir tarayıcıyla sınırlı değildir ve kullanıcılar onu herhangi bir tarayıcıdan çalıştırabilir. Bunu kullanmak için bu URL’ye gitmeniz gerekiyor web.snapchat.com ve sadece hesabınıza giriş yapmanız ve ardından iki adımlı doğrulamayı da geçmeniz gerekiyor.

Öte yandan, gelecekte bir QR kod sisteminin WhatsApp web gibi hesaplara erişmesini bekleyebiliriz. Yukarıda belirtildiği gibi, Web için Snapchat yalnızca Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’daki Snapchat+ aboneliği sahipleri tarafından kullanılabilir. Ve yakında şirket, Fransa, Almanya, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki premium kullanıcılara da sunacak. Gelecekte, premium olmayan kullanıcılar için de görebiliriz, yoksa Snapchat+ için öne çıkan bir özellik olacak.

Birçok kişi Snapchat’in masaüstü yani web sürümünü bekliyordu. Emülatör olmadan, onu bir bilgisayarda kullanmanın bir yolu yoktu, ancak şimdi ona erişmek için premium abonelik almanız gerekiyor. Bu konuda ne düşündüğünüzü yorum bölümünde belirtin.