Google Haritalar, adım adım navigasyon sunar. Uygulama size sesli yol tarifleri verebilir, yani ne zaman sola veya sağa döneceğinizi ve hangi yolu açacağınızı söyleyebilir veya araç kullanırken ekranda yol tarifi gösterebilir. Her iki yöntem de, nasıl rahat olduğunuza bağlı olarak harika çalışır.

Google Haritalar ve telefonda müzik çalma

Arabanızda Google Haritalar ile gezinmenizi sağlayan akıllı konsol varsa, yol tarifini takip etmek ve telefonunuzda müzik çalmak için bunu kullanabilirsiniz. Ancak telefonunuzu yol tarifi ve müzik çalmak için kullanıyorsanız, muhtemelen ikisi arasında seçim yapmak istemezsiniz. Google Haritalar’ı kullanabilir ve aynı anda müzik çalabilirsiniz.

Müzik yaparken Google Haritalar’ı kullanın.

Google Haritalar’ı kullanırken telefonunuzda müzik çalabilirsiniz. Bunun için işlevsellik doğrudan uygulamanın içine yerleştirilmiştir. Bununla birlikte, yönergeleri takip etmek, müzik dinlemek ve aynı anda araba kullanmak herkese göre değildir. Hepimizin dikkat süreleri farklıdır, bu yüzden bu modu açmayı seçerseniz dikkatli olun. Güvende kalın ve yoldaki diğerlerine karşı düşünceli olun.

1. Telefonunuzda Google Haritalar’ı açın.

2. Menüden Ayarlar’ı seçin.

3. Ayarlar ekranında, Navigasyon>Müzik Çalma Kontrolleri’ne gidin.

4.Müzik çalmak için kullanmak istediğinizuygulamayı seçin.

5. Google Haritalar’a dönün. 6. Bir hedef seçin ve canlı yol tarifini başlatın.

7. Hedefin adı 10 saniye görünecek ve ardından kaybolacaktır. Müzik kontrolleri ile değiştirilecektir.

8. Sürüşe başlayabilirsiniz ve yol tarifleri güncellenecektir. Müziğiniz çalmaya devam edecek.

Müzik uygulamaları ve Google Haritalar Müzik

çalabilen tüm uygulamalar, seçebileceğiniz uygulamalar listesinde görünmez. Fark, uygulamanın türünde ve kullandığınız platformda (iOS veya Android) olabilir. Örneğin, iOS’ta Apple Music’i (stok müzik uygulaması) ve Spotify’ı seçebilirsiniz ancak SoundCloud uygulamasını seçemezsiniz.

Android’de de benzer kısıtlamalar olacaktır, bu yüzden yola çıkmadan önce müziğinizi doğru uygulamaya taşıdığınızdan emin olun.

Çözüm

Yönergeleri takip ederken telefonunuzda müzik çalmak verimsiz görünebilir, ancak müziği uygulama içinden duraklatmak kolaydır. Bazıları için uygulamaları değiştirmek zorunda kalmak çok dikkat dağıtıcı olabilir. Arabanın hoparlörlerini kullanarak müzik çalanlar için, gerektiğinde sesi kısmak da aynı derecede rahatsız edici olabilir.