Signal Private Messenger kadar güvenli olmasa da Telegram, WhatsApp’tan daha güvenlidir. Telegram kanal açma: Kendi kanalınızı oluşturun. Android ve iOS için en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarından biridir.

Genellikle güvenlik ve gizlilik için en iyi seçimdir ve birçok benzersiz özellik sunar. Telegram’ı diğer mesajlaşma uygulamalarından ayıran harika özelliklerden biri kanallar’dır.

Telegram Kanalları Nelerdir?

Telegram kanalları, mesajları daha büyük kitlelere yayınlamak için kullanılır. Bunlar Telegram gruplarından farklıdır çünkü bir kanalın sınırsız sayıda abonesi olabilir.

Bir Telegram kanalında gönderi paylaştığınızda, mesaj sizin değil, kanalın adıyla paylaşılmış olur. Telegram kanallarınızı yönetmenize yardımcı olması için ek yöneticiler bile atayabilirsiniz. Kullanıcılar Telegram kanalınıza abone olduklarında, en baştan en sona kadar tüm mesaj geçmişini görebilirler.

Telegram Kanal Açma Adımları

Telegram, iki farklı kanal türü oluşturmanıza izin verir. Genel ve Gizli kanallar. Genel kanallar. Telegram’da arama yapan herkes kanalınızı bulabilir. Oysa ki Gizli kanallar aramalarda görünmez. Yeni üye eklemek için Telegram kanalınızın linkini paylaşmanız gerekir.

Aşağıda, Android’de Telegram Kanallarının nasıl oluşturulacağına dair adım adım bir liste paylaştık. Adımlar iOS işletim sistemli iPhone’lar için de aynı.

1. Adım: Akıllı telefonunuzda Telegram uygulamasını açın.

2. Adım: Şimdi ana ekranda, kalem simgesine dokunun.

Telegram kanal açma - kalem simgesine dokunun

Telegram kanal açma – kalem simgesine dokunun

3. Adım: Yeni kanal seçeneğine basın.

Telegram kanal açma - yeni kanal

Telegram kanal açma – yeni kanal

4. Adım: Kanal adını girin, kanal resmini ekleyin ve açıklama kısmını da kanalı hitap edecek şekilde yazın. Bittiğinde üstteki tik simgesine tıklayın.

Telegram kanal açma - kanal adını girin

Telegram kanal açma – kanal adını girin

5. Adım: Kanal türünü seçin. Genel veya gizli seçeneklerden birini seçin. Genel seçeneğini seçerseniz, bir kullanıcı adı girmeniz gerekiyor.

Telegram kanal açma - kanal türünü seçin

Telegram kanal açma – kanal türünü seçin

6. Adım: Kanalınıza eklemek istediğiniz üyeleri seçin ve onay düğmesine tıklayın.

Kanalınız açıldı. Telegram kanal açma işlemi bu kadardı. Artık kanalınızın linkini paylaşarak yeni üyelerin katılmasını sağlayabilirsiniz. Kanalınızda paylaşım yapabilirsiniz.