İşetim sistemi değişikliği mi yapmak istiyorsunuz? Temel işletim sistemine bir şans vermenin zamanı gelmiş olabilir . İşletim sisteminin 6.1 sürümü geldi ve onu bir göz atmaya değer kılan gerçekten heyecan verici bazı değişiklikler getiriyor.

Geliştiriciler, temel OS 6.1’e gelen her şeyin ayrıntılı bir dökümünü yayınladı ve görünüşe göre Odin’in masaya getirdiği her şeyi geliştiriyor.

Şirket, “temel OS 6.1 Jólnir, OS 6 Odin ile aynı temeli alıyor ve onu yeni bir cila seviyesine yükseltiyor” diyor. Ekstra cilaya ek olarak, birçok yeni özelliğe de sahiptir.

En önemli değişikliklerden biri, AppCenter’daki iyileştirmelerdir. Bununla, temel işletim sistemi kullanıcıları için 90’dan fazla seçilmiş uygulama bulacaksınız.

Masaüstüne önemli iyileştirmeler geliyor. Geliştiricilere göre, “OS 6.1 için, hızlı pencere değiştirme ve resim içinde resimden animasyonlara ve karanlık stile kadar tüm masaüstündeki deneyimi iyileştirmeye ve cilalamaya odaklandık.”

Temel olarak, temel işletim sisteminin en son sürümünün tamamı, büyük bir işletim sistemi güncellemesinden tam olarak görmek istediğiniz şey olan kullanılabilirliği geliştirmekle ilgilidir.

Ayrıca yükleyiciye yönelik düzeltmeler, çeşitli güncellemeler ve düzeltme ayarları, Posta, Görevler, Takvim, Web, Dosyalar ve diğer uygulamalara yönelik güncellemeler ile birlikte gelir. Temel OS 6.1’e göz atmak isterseniz, Linux tabanlı işletim sisteminin web sitesine gidebilir ve en son sürümü kendiniz indirebilirsiniz. Tereddütünüz varsa, test etmek için her zaman sanal bir makinede çalıştırabilirsiniz.