Her geçen gün değerine değer katan Tesla Hindistan’da üretim tesisi kuruyor. Araba piyasasında liderliği eline alan Tesla, üretim tesisini Hindistan’daki Karnataka eyaletinde kuracağını duyurdu.

Tesla CEO’su ve dünyanın en zengin insanı olan Elon Musk, Twitter’da Hindistan’da üretim tesisi kurmak için yetkililerle görüşmelerde bulunduğunu daha önce paylaşmıştı. Ancak üretim tesisinin tam olarak nereye kurulacağı belirtilmemişti.

Son dönemlerde hakkında çok konuşulan Elon Musk, Twitter’da sürekli olarak twit atarak, yeni gelişmeleri duyurmakla birlikte, bazı konulardan bahsederek piyasaya yön veriyor. Elon Musk’ın CEO’su olduğu Tesla, son yıllarda çok daha fazla değer kazandı.

Bir çok kazanın önüne geçmeyi başaran Tesla elektrikli arabaları, bütün dünyanın dikkatini çekmeyi başardı. Yıllar geçtikçe insanlar Tesla arabalarını almaya başladı. Teknolojiyi önümüze seren Tesla, kendi kendine gitmeyi tam olarak yapabiliyor. Güvenlik konusunda taviz vermeyen Tesla, bir çok testten başarıyla geçiyor.

Dünyanın önde gelen araba üreticileri, son yıllarda elektrikli araba üretimine önem veriyor. En iyi elektrikli araba üretimi yapan firmalardan bir olan Tesla, başka ülkelerde üretim tesisi açıyor. Satışların artmasıyla beraber, Hindistan’da da üretim tesisi kuracağını resmi olarak duyurdu.

Tesla Hindistan’da Fabrika Açıyor

Elektrikli araba üretimi yapan Tesla, Hindistan’daki Karnataka eyaletinde bulunan Bengaluru şehrinde resmen üretim tesisi kuracağını duyurdu. Daha önce Çin’de üretim tesisi kurmuştu. Şimdi de Hindistan’da elektrikli araba üretimine başlayacak.

Tesla Hindistan'da Fabrika Açıyor
Tesla Hindistan’da Fabrika Açıyor

Elon Musk’un attığı tweetlere bakılırsa, Tesla bu yılın sonunda Hindistan’da araba satmaya başlayacak. Araba piyasasında liderliğe oturan Tesla, elektrikli araba üretiminde son derece istikrarlı davranıyor.

Hava kirliliğinin önüne geçmek ve petrole bağımlılığını azaltmak isteyen Hindistan, elektrikli araba üreticilerine destekte bulunacağını açıklamıştı. Elektrikli araba için batarya üretim tesislerine destekte bulunan Hindistan, batarya imalatı yapacak olan tesis kurucu şirketlere 4,6 milyar dolar teşvikte bulunmayı planlıyor.

Elon Musk, her geçen gün servetine servet katmaya devam ediyor. Musk, servetinin büyük bir bölümünü Tesla’dan kazanıyor. Tesla’nın değeri geçen yıllarda düşüktü. Ancak son yıllarda elektrikli araba satışlarının çoğalmasıyla birlikte, Tesla’nın değeri büyük ölçüde arttı. Tesla Şirketinin değeri, diğer büyük araba üretim şirketlerinin toplam değerinden çok daha fazla ve hala da değer kazanmaya devam ediyor.