TikTok hesap silme nasıl yapılır? TikTok hesabı kalıcı nasıl silinir? TikTok hesabı nasıl kapatılır? TikTok hesabı kapatma nasıl yapılır? Gibi soruların tümüne cevap verdik.

TikTok hesabı nasıl silinir? TikTok’tan sıkıldınız mı? TikTok hesabınızı silmek yerine, TikTok uygulamasını silmeyi deneyebilirsiniz. Yine de TikTok hesabınızı kalıcı olarak silmek isterseniz, yazımızı okumaya devam edin.

TikTok Hesabı Nasıl Silinir?

TikTok hesap silme işlemi çok basit bir işlemdir. Ancak şunu unutmayın ki, TikTok hesabınızı silerseniz, bunu geri alamazsınız. Yani bu işlem asla geri alınamaz.

Bununla birlikte hesabınızın içindeki bütün videolarınız ve diğer önemli verileriniz kalıcı olarak silinir.

TikTok Hesabı Kapatma Nasıl Yapılır?

TikTok hesap silme için;

  1. TikTok hesabınıza giriş yapın,
  2. Profil simgesine (Ben yazan simgeye) dokunun,
  3. Sağ üstteki dikey üç noktaya basın,
  4. Hesabı yönet seçeneğini açın,
  5. Hesabı sil seçeneğine dokunun.

Bu işlemleri yaptıktan sonra hesabınız kalıcı olarak silmek için işleme alınır. 30 gün sonra TikTok hesabınız kalıcı olarak silinir. Bu adımları takip edip, hesabını silemeyen arkadaşlar için resimli anlatım olarak anlattık.

TikTok Kalıcı Hesap Silme Resimli Anlatım

TikTok hesap silme işlemini yukarıda en kısa şekliyle anlattık. Ama bunu resimli olarak da anlatmak istedik. Resimleri takip ederek TikTok hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz.

1. TikTok hesabınıza gidin. Ya da TikTok uygulamasını açın.

TikTok hesabı kapatma - TikTok u açın

TikTok hesabı kapatma – TikTok u açın

2. TikTok profilinize girin.

TikTok hesap kapatma - profile girin

TikTok hesap kapatma – profile girin

3. Sağ üst köşedeki üç noktaya dokunun.

TikTok hesabı kapatma - seçenekler

TikTok hesabı kapatma – seçenekler

4. Açılan sayfada Hesabı yönet seçeneğine basın.

ikTok hesabı silme - hesabı yönet

ikTok hesabı silme – hesabı yönet

5. Hesabı Sil seçeneğine dokunun ve onaylayın.

TikTok hesap kapatma - hesabı sil

TikTok hesap kapatma – hesabı sil

TikTok hesap silme işlemine onay verdikten sonra, bunu geri alabilirsiniz. 30 gün içinde TikTok hesabınıza giriş yaparak bu işlemi geri alıp hesabınızı kurtarabilirsiniz.

Ama hesabı sil seçeneğine basıp, onay verdikten 30 gün sonra TikTok hesabınızı kurtarmanız mümkün değil. Bunu unutmayın.

Bu yüzden TikTok hesabınızdaki önemli videolarınızın kopyasını indirmeyi unutmayın. Çünkü hesabınızla birlikte videolarınız da kalıcı olarak silinecektir.

TikTok hesabınızdaki mesajlaşmalarınız, hesabınızı sildikten sonra bile, yazıştığınız kişilerin hesabından silinmez. Yani konuşmalarınız sizin hesabınızdan silinmiş olsa da diğer kullanıcılardan silinmez.

Yukarıda belirttiğimiz gibi, TikTok hesabınızı silmek için onay verdikten sonra, kalıcı silme için işleme alınır. 30 gün geçtikten sonra, TikTok hesabınız tamamen silinir.