TikTok kullanıcı adı değiştirme ve istediğiniz kullanıcı adını nasıl yapabileceğinizi bu yazıda anlattık. Bildiğiniz gibi TikTok, dünyanın her yerinde popüler olan bir sosyal medya uygulamalarından biridir.

2016 yılında piyasaya ilk sunulduğunda bu kadar popüler olmayan TikTok, 1 milyardan fazla indirmeyi geçti. Bu yüzden tam olarak istediğiniz gibi bir kullanıcı adı bulma konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Ama yine de denemenizi öneririz.

TikTok Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir

"<yoastmark

TikTok kullanıcı adı değiştirmek için bu adımları izleyin;

  1. TikTok’u açın ve profil simgesine dokunun,
  2. Profili düzenle butonuna basın,
  3. Kullanıcı adı seçeneğini açın,
  4. Kullanıcı adınızı değiştirin.
  5. Kaydet seçeneğine basın.

TikTok kullanıcı adınızı değiştirmenize izin veriyor. Ama şunu bilmelisiniz ki, başka birinin kullandığı kullanıcı adının aynısını kullanamazsınız.

Ayrıca TikTok kullanıcı adınızı belirlerken ingilizce kelimelerin dışında, sadece harf, rakam, alt çizgi ve nokta kullanmanız gerekiyor. Bunların dışında özel karakter ve diğer simgeleri kullanamazsınız. Kullanıcı adınızın sonuna nokta koyamazsınız.

TikTok Kullanıcı Adı Kabul Etmiyor Sorunu Çözümü

TikTok kullanıcı adı kabul etmiyor sorununun bir çok nedeni olabilir. Bunlardan en önemlisi, yeni kullanıcı adınızın başka biri tarafından kullanılıyor olmasıdır. Başka bir kullanıcı, sizden önce bu adı kullanmış demektir.

TikTok kullanıcı adı değişmiyor

TikTok kullanıcı adı değişmiyor

Bu yüzden bu kullanıcı adını kullanamazsınız. TikTok kullanıcı adı kabul etmiyor probleminin diğer nedenlerini aşağıda anlattık. Umarım anlaşılır bir şekilde anlatmışımdır.

TikTok Kullanıcı Adını Neden Kabul Etmiyor?

Tiktok kullanıcı adı belirlerken, sadece ingilizce kelimeleri kabul ettiğini unutmayın. Türkçe diline özgü olan “ş, ç, ğ, İ, Ö, Ü” gibi harfleri kullanamazsınız.

TikTok kullanıcı adınızı 30 günde bir değiştirebilirsiniz. Bu yüzden yeni kullanıcı adınızı belirlerken, paylaştığınız videolarda kullanıcı adınızın çıktığını göz önüne alarak değiştirmelisiniz.

TikTok kullanıcı adınızı değiştirdiğinizde, profil bağlantınızın linkinin de değiştiğini unutmayın. Daha önceki zamanlarda profilinizin linkini herhangi bir yerde paylaştıysanız, bunu tekrar değiştirmeniz gerekir. Yeni kullanıcı adınızın linkiyle değiştirmelisiniz.

TikTok kullanıcı adı değiştirme ve TikTok kullanıcı adı kabul etmiyor sorununun çözümü yazımızı beğendiyseniz, TikTok kullanıcılarının bilmesi gereken 10 ipucu yazımı da okumanızı tavsiye ederim. Ayrıca TikTok para kazanma TikTok’tan nasıl para kazanılır yazımı da okuyabilirsiniz.