Tiktok’ta bir kullanıcıyı engelleme işlemi nasıl yapılır? Tiktok’ta engellenen kişinin engelini kaldırma nasıl yapılır? Tiktok’ta engellenip engellenmediğiniz nasıl anlaşılır? Bu soruların cevaplarını aşağıda detaylıca anlattık.

Tiktok dünya genelinde daha çok popüler videoların paylaşıldığı ve beğenildiği bir sosyal paylaşma platformudur. Facebook, İnstagram, Twitter gibi sosyal paylaşım platformları gibi popüler olan TikTok, bütün dünyada milyonlarca kullanıcıya ulaştı.

Bütün dünyada kullanılan Tiktok, her geçen gün daha fazla kullanıcıya ulaşıyor. Çeşitli müzikler eşliğinde dans eden insanlar kendi videolarını bu platformda paylaşıyor. Siz de Tiktok kullanıyorsanız ve Tiktok’ta bir kullanıcıyı nasıl engelleyeceğinizi, engellenip engellenmediğinizi veya bir kullanıcının engelini nasıl kaldıracağınızı merak ediyorsanız bu yazımızı okuyun.

Tiktok’ta Bir Kullanıcıyı Engelleme Nasıl Yapılır?

Tiktok'ta Engellenip - Engellenmediğiniz Nasıl Anlaşılır? Tiktok'ta bir kullanıcıyı engelleme
Tiktok’ta engellendiğiniz nasil anlaşilir

Tiktok’ta bir kullanıcıyı engellemek için aşağıdaki adımları izleyin.

  • Tiktok‘u açın > keşfet’e basın > engellemek istediğiniz kullanıcı adını girin > kullanıcının profiline girin > sağ üst köşedeki üç noktaya basın > engelle seçeneğine basın.
  • Bu şekilde bir kullanıcıyı engelleyebilirsiniz.

Tiktok’ta Bir Kişinin Engelini Kaldırma Nasıl Yapılır?

Tiktok’ta bir kullanıcıyı engellediniz ama daha sonra engelini kaldırmak istediniz. Tiktok’ta bir kişinin engelini kaldırmak için yukarıdaki işlemleri izleyerek yapabilirsiniz. Yukarıdaki adımları izleyerek, engelini kaldır seçeneğine basın. Böylelikle bir kullanıcının engelini kaldırabilirsiniz.

Tiktok’ta Engellenip – Engellenmediğiniz Nasıl Anlaşılır?

Tiktok’ta bir kişinin sizi engellediği ya da engellemediği nasıl anlaşılır? Aşağıdaki adımları takip ederek Tiktok’ta bir kullanıcı tarafından Engellenip Engellenmediğinizi anlayabilirsiniz.

  • Tiktok‘u açın > keşfet‘e basın > sizi engellediğini düşündüğünüz kullanıcının adını girin ve arama yapın > arama yaptığınızda sonuç çıkmazsa yüksek ihtimalle engellenmiş oluyorsunuz.
  • Diğer yöntem ise; Tiktok‘u açın > profil fotoğrafınıza basın > arama çubuğunda takip et seçeneğine basın > kullanıcı adını yazın ve aramaya basın > aramanız sonucunda hiç bir şey çıkmazsa büyük ihtimalle engellenmişsinizdir.
  • Bir diğer yöntem ise; Sizi engellediğini düşündüğünüz kullanıcı, daha önce sizi bir gönderide etiketlemişse ya da herhangi bir şekilde sizden bahsetmişse o gönderiyi bulun. Gönderiyi bulamıyorsanız ya o kullanıcı gönderiyi silmiştir ya da sizi engellemiştir.

Tiktok’ta bir kullanıcıyı engelleme nasıl yapılır? Tiktok’ta bir kullanıcının sizi engellediği nasıl anlaşılır? Tiktok’ta engellediğiniz kullanıcının engeli nasıl kaldırılır? Bu sorulara cevap vermiş olduk. Son paylaşılan gönderilere ve daha fazlasına ulaşmak için buraya tıklayın.