Garip bir Android hatası, telefonlarında Microsoft Teams yüklüyse kişilerin 911’i aramasını engeller. Bu çok endişe verici bir hatadır, çünkü acil servislere ulaşmak yaşam ve ölüm arasındaki fark olabilir.

Güncelleme, 13/12/21 9:23 Doğu: Microsoft , Teams yüklüyken Android telefonunuzdan 911’i arayabileceğinizden emin olmak için Android uygulamasını güncelledi . Uygulamayı mümkün olan en kısa sürede güncelleyin .

Hata birkaç gün önce Reddit’te bildirildi . Kullanici, Android 11 ile Pixel 3’lerinde 911’i aramaya çalıştıklarını söyledi. Bunu yaparken, 911’i aradıklarında telefonları takılı kaldı ve acil servislerle nerede olduklarını veya nerede olduklarını veya ne olduklarını söylemek için acil servislerle konuşamaz hale geldi. aile üyesinin durumu oldu.

Birkaç gün sonra Google, gönderiye hatayı onaylayan bir yorum yaptı ancak bunun gerçekleşmesi için belirli koşullar gerektirdiğini belirtti. İlk olarak, Microsoft Teams’in Android cihaza yüklenmesi gerekiyor. İkinci olarak, kullanıcının Teams hesabından çıkış yapmasıI gerekir.

“Araştırmamıza dayanarak, sorunu sınırlı koşullar altında yeniden üretebildik. Bir Google temsilcisi, sorunun yalnızca kullanıcı oturum açmadığında Microsoft Teams uygulamasının yüklü olduğu az sayıda cihazda mevcut olduğuna inanıyoruz ve şu anda bu hatanın oluşumuyla ilgili yalnızca bir kullanıcı raporunun farkındayız” dedi. bir de Reddit comment . Google ayrıca kendisinin ve Microsoft’un bu sorunla nasıl başa çıktığını da ele aldı.

Google temsilcisi, “Sorunun, Microsoft Teams uygulaması ile temeldeki Android işletim sistemi arasındaki istenmeyen etkileşimden kaynaklandığını belirledik.

 

Bu sorun acil aramayı etkilediğinden, hem Google hem de Microsoft bu soruna büyük ölçüde öncelik veriyor ve bir Microsoft Teams uygulama güncellemesinin yakında kullanıma sunulmasını bekliyoruz. versiyonu.”

Şirket, işletim sistemi düzeyinde ne zaman bir düzeltmeye sahip olacağına ilişkin olarak “Ayrıca 4 Ocak’ta Android ekosistemine bir Android platform güncellemesi sağlayacağız” diye devam etti .

Google, Android 10 veya daha yeni sürümlerde Microsoft Teams çalıştıran herkes için adımlar sundu (hata eski Android sürümlerinde oluşmaz). “Microsoft Teams uygulamasını indirdiyseniz, oturum açıp açmadığınızı kontrol edin. Oturum açtıysanız, bu sorundan etkilenmezsiniz ve Microsoft Teams uygulamasını alana kadar oturumunuzun açık kalmasını öneririz. güncelleme,” dedi Google.

“Microsoft Teams uygulamasını %3D indirdiyseniz ancak oturum açmadıysanız, uygulamayı kaldırıp yeniden yükleyin. Bu, sorunu geçici olarak çözecek olsa da, sorunu tam olarak çözmek için bir Microsoft Teams uygulama güncellemesi gerekiyor.”

Size uzun vadeli bir çözüm sağlayacağı için kesinlikle Microsoft Teams güncellemesini kontrol edin. Bu arada, gerektiğinde 911’i çevirebildiğinizden emin olmak için Google tarafından belirtilen adımları izleyin .