Twitter artık içerik oluşturuculara, gönderilerine verilen yanıtlarda sunulan reklamlardan elde edilen reklam gelirinin bir kısmı için ödeme yapıyor. Twitter Blue’ya abone olan ve son 3 ayda her ay 5 milyondan fazla tweet gösterimi kazanan kullanıcılar katılmaya hak kazanır.

Sahibi Elon Musk’a göre, içerik oluşturucu ödemelerinin ilk turu toplam 5 milyon doları bulacak ve Şubat ayından itibaren kümülatif olacak. Bu ödemeler Stripe aracılığıyla teslim edilecektir.

Twitter’dan para kazanmak için gereken adımlar neler?

Twitter içerik üreticileri, para kazanmaya başlıyor

Twitter içerik üreticileri, para kazanmaya başlıyor

Twitter’ın gelir paylaşımlarına katılmak için içerik oluşturucularının aşağıdaki şartların yerine getirilmesi gerekmektedir:

• Doğrulanmış bir kullanıcı olmalıdır.

• Son üç ayda bir gönderisinde en az 5 milyon etkileşim (izlenim) elde etmiş olmalı.

Bu değerlendirmeleri sağlayan içerik oluşturucuları, Twitter’ın gelir paylaşımlarına başvurabilir ve Twitter’dan para kazanmaya başlayabilirler.

Twitter, programı bu ayın sonlarında daha geniş bir alana yayacağını ve tüm uygun içerik oluşturucuların başvuruda bulunabileceğini söyledi. Twitter’ın kararı olumlu yanıt aldı. Birkaç hesap, Twitter’ın reklam geliri paylaşımı için bugüne kadarki en yüksek ödemesinin 100 bin doların üzerinde olduğunu tweetledi. Birçok kullanıcı, Creator Ads Gelir Paylaşımı programı aracılığıyla Twitter’dan para kazanmaya başladıklarını söyledi.