Yeni özellik yayınlandı! iPhone kullanıcıları için Twitter uygulamasındaki tweetleri doğrudan Instagram hikayelerinde paylaşma özelliği eklendi. Paylaşma butonuna bastığınızda Instagram hikayeleri seçeneğini görebilirsiniz.

iOS kullanıcıları için bu yeni özellik, tweetlerini sürekli olarak paylaşanlar için çok faydalı olacak. Daha önce böyle bir seçenek yoktu. Artık ekran görüntüsü almak zorunda kalmayacaksınız.

Bu yeni özellik şuan için sadece iOS kullanıcıları için yayınlandı. Android için bu özelliğin gelip gelmeyeceği ile ilgili herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.

Tweetleri Instagram hikayelerinde kolaylıkla Paylaşın

Tweetleri doğrudan Instagram hikayelerinde paylaşmak için Twitter’ın basit arayüzünü kullanın. Metin ve görüntü tabanlı tweetleri kolaylıkla Instagram’dan paylaşabilirsiniz.

Twitter ekibi, tweetleri Instagram hikayelerinde paylaşma özelliğini duyuran bir tweet yayınladı.

Tweetleri doğrudan Instagram hikayelerinde paylaşma

Tweetleri doğrudan Instagram hikayelerinde paylaşma

Instagram Hikayelerinde Tweet Nasıl Paylaşılır?

Twitter, tüm iOS kullanıcıları için Twitter uygulamasındaki tweetleri Instagram hikayelerinde paylaşma özelliğinin eklendiğini duyurdu.

Tweetleri Instagram hikayelerinde paylaşmak için;

  1. Paylaşmak istediğiniz bir tweet seçin.
  2. Tweet’teki paylaş simgesine tıklayın.
  3. Ardından Instagram hikayeleri, mesajlar ve posta olmak üzere üç paylaşma konumu göreceksiniz.
  4. Instagram hikayeleri seçeneğine dokunun. Instagram uygulaması açılacaktır.
  5. Burada paylaşmadan önce tweet’i yeniden boyutlandırabilir, arka planın yerini değiştirebilirsiniz. İsterseniz çıkartma, GIF, müzik veya herhangi bir şey ekleyebilirsiniz.
  6. Düzenleme bittikten sonra hikayenizi yayınlayın.

Instagram hikayelerinde bu gönderiyi yayınladığınız için, Instagram’daki herhangi bir gruba ya da takipçilerinize de gönderebilirsiniz. Ancak şöyle bir durum söz konusu.

Hikayelerde yayınladığınız tweet’ler, tıklanabilir değil. Yani takipçileriniz hikayedeki tweet’e tıklayıp, Twitter’daki o gönderiye ulaşamaz.

Korumalı tweet’ler de paylaşılamayacak. Geçen yıl bu özelliği küçük bir grup üzerinden test etmişlerdi. Şimdi ise bu özelliği iPhone kullanıcıları için kullanıma sundular.

Artık Instagram’da tweet paylaşmak daha kolay hale geldi. Ama Twitter’da Instagram gönderisini paylaşamazsınız. Bu özelliği gören Mark Zuckerberg, Instagram için de bu özelliği getirebilir belki.