Steam Deck’in çıkışına hızla yaklaşırken, Valve’in taşınabilir oyun bilgisayarı hakkında sürekli yeni bilgiler alıyoruz. Şimdi, yeni bir SSS’de Valve, Windows’a çift önyükleme yapabileceğinizi ve hareket halindeyken tam Windows deneyimine sahip olmayı kolaylaştırabileceğinizi söyledi.

Valve’ın yeni SSS bölümünde şirket, Steam Deck’te BIOS ve ikili önyüklemeyi ele aldı. Şirket, “Çoklu önyükleme destekleniyor – birden fazla işletim sistemi yükleyebilir ve hangisinde önyükleme yapacağınızı seçebilirsiniz. Kullanıcılar BIOS menüsüne erişebilecek.”

Yalnızca Windows’u çift önyükleme yapmakla kalmaz, aynı zamanda Valve, özellikle daha az depolama alanı olan daha ucuz Steam Deck’i seçerseniz, değerli yerden tasarruf sağlayacak bir SD karttan bir işletim sistemi başlatabileceğinizi söylüyor.

Bu, Steam Deck’i önceden sipariş eden herkes için iyi bir haber, çünkü cihazın yalnızca taşınabilir bir bilgisayar olduğunu ve geleneksel oyun konsolları kadar sınırlı olmadığını dostça bir hatırlatma görevi görüyor. Steam sistemine dahil olmak istemeseniz bile Valve, Proton üzerinden Steam dışı oyunları çalıştırabileceğinizi doğruladı .

Önyükleme dışında, SSS ayrıca Steam Deck yuvasının cihaza herhangi bir performans eklemediğini de doğruladı. Bunun yerine, Valve, “yerleştirme daha çok bir USB-C hub’ını bir PC’ye takmaya benzer. Steam Deck, taşınabilir modda tam performansla çalışır.”

Genel olarak, bu Steam Destesi hakkında bazı iyi bilgiler ve 2021’in sonunda çıktığında bir tanesine sahip olmak bizi daha da heyecanlandırıyor.