Çoklu cihaz desteği yakında kullanıcılara sunulacak. WhatsApp çoklu cihaz desteğini web ve masaüstü sürümüyle sınırlandıracak. WhatsApp yakında uygulamaya bazı yeni özellikler ekleyecek.

En çok istenen özelliklerden biri, tek bir WhatsApp hesabının birden fazla cihazda kullanabilmesidir. Geçen yıl Eylül ayında, çoklu cihaz desteğine yönelik ekran görüntüsü WABetainfo’da paylaşılmıştı.

Ancak son raporlara göre, WhatsApp’ın kullanıcıların bu özelliği kullanması için getirebileceği bazı sınırlamaların olduğunu gösteriyor. Sınırlamalar, WhatsApp çoklu cihaz özelliğinin yalnızca WhatsApp Web ve Masaüstü sürümünde olacak. Bu özelliğin en azından başlangıçta akıllı telefonlara gelmeyeceği anlamına geliyor.

Ancak akıllı telefonunuzdan WhatsApp Web sürümüne girip bu özelliği kullanabilirsiniz.

WhatsApp Çoklu Cihaz Desteği Sınırlamaları Nelerdir

WhatsApp Çoklu Cihaz Desteği - WhatsApp web

WhatsApp Çoklu Cihaz Desteği – WhatsApp web

WABetainfo, WhatsApp Web, Masaüstü ve Facebook Portal’da beta test aşamasındaki çoklu cihaz desteğinin bir ekran görüntüsünü paylaştı. Paylaşılan görüntüde Web, Masaüstü ve Portal’a sahip hesapların telefonlarında çevrimiçi kalmalarına gerek olmadığını söyleyen özellik ve sınırlamalara ilişkin bilgiler bulunuyor.

Ayrıca raporda bir telefonla dört adede kadar cihazı bağlayabileceğinizi ve bu özellik aracılığıyla aynı anda kullanabileceğinizi gösteriyor.

Ancak ekran görüntüsüne bakılırsa, telefonlarında WhatsApp eski sürümlerini kullanan kullanıcıların bu özelliği kullanamayacağı yazıyor. Bu yüzden çoklu cihaz desteği özelliğini kullanmak için her iki tarafın da WhatsApp’ı en son sürümüne güncellemesi gerekiyor.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, çoklu cihaz desteği özelliğinin yakında kullanıma sunulacağını doğruladı. Bununla birlikte kaybolma modu ve bir kez görüntüleme gibi diğer özelliklerin geleceğini de doğruladı.

Çoklu cihaz desteği henüz piyasaya sürülmedi. Bu yüzden özellik kullanıma sunulana kadar beklemek zorundayız.

Bu özellik tamamen kullanıma sunulduğunda bu sınırlamanın düzeltileceğini düşünüyoruz. WhatsApp’ın Android ve iOS kullanıcılarının bu özelliği etkinleştirmesine izin vereceği söyleniyor. Daha sonra WhatsApp çoklu cihaz desteğini iPad üzerinden kullanılmasını da sağlayacak.

Çoklu cihaz desteği henüz geliştirme aşamasındadır. Android ve iOS için beta test sürümünün iki ay içinde piyasaya sürüleceği öngörülüyor. Beta sürümüne kaydolmayı unutmayın.