Whatsapp, şu andan itibaren tüm beta kullanıcıları için “Bir Kez Görüntüle” adlı yeni bir özellik getirdi. WhatsApp kaybolan fotoğraflar özelliğini kullanıma sunuyor. Son zamanlarda, Mark Zuckerberg, anlık mesajlaşma uygulamasına gelen birkaç özelliği açıkladı ve şimdi kaybolan fotoğraflar özelliği Android beta kullanıcıları için çıktı.

Bu yeni özellik bir süredir çalışıyor ve kullanıcıların daha gizli bir şekilde fotoğraf göndermelerine olanak tanıyor.

WhatsApp Kaybolan Fotoğraflar Özelliği Nedir?

Instagram’da olduğu gibi alıcı, fotoğrafı bir defa gördükten sonra, fotoğraf kayboluyor. WhatsApp’a da aynı özellik geldi. Alıcı kişi fotoğrafı gördükten sonra sohbetten çıktığında fotoğraf kayboluyor.

WhatsApp kaybolan fotoğraflar özelliği

WhatsApp kaybolan fotoğraflar özelliği

Yani kaybolan fotoğraf gönderdiğinizde, alıcı o fotoğrafı sadece bir defa görüntüleyebiliyor. Sohbetten çıktığı anda bir daha o fotoğrafı göremez.

WABetalnfo’ya göre Whatsapp, beta Android kullanıcıları için 2.21.14.3 sürümü için Bir Kez Görüntüle özelliğini kullanıma sunuyor. Bu yüzden henüz bu özelliğe sahip değilseniz, sabırlı olun. Bir sonraki güncellemede WhatsApp kaybolan fotoğraflar özelliğini alabilirsiniz. İOS beta kullanıcıları da yakında bu özelliği alacak.

Ayrıca, nasıl çalışacağını görebileceğimiz yeni özelliğin bazı ekran görüntülerini de paylaştılar. Mesajı önizlediğimiz yerin yanında bir kez görüntüle düğmesini görebilirsiniz.

Kullanıcı bu modu açıp görüntü veya videoyu paylaştığında, alıcının bunu görmek için sadece bir şansı olacaktır. Gönderen, iletinin durumunu, teslim edildiğini, görüldüğünü ve açıldığını görebilir. Ancak, alıcı fotoğrafı kaydetmek isterse, uygulamada ekran görüntüsü algılama özelliği olmadığı için ekran görüntüsünü alabilir.

Fotoğrafı gönderen, alıcının ekran görüntüsünü alıp almadığını bilmeyecek. Bu yeni özellik Whatsapp gruplarında da çalışıyor. Grubun her üyesi fotoğrafı sadece bir kez görüntüleyebilir. Ve gönderen kişi, fotoğrafı kimlerin açtığını görebilecek.

Okundu bilgilerini devre dışı bırakan tüm kullanıcılar, fotoğrafın ne zaman açıldığını göremezler. Ortak bir gruptaysanız, kişi listenizdeki engellenen kullanıcılar bile resimleri görebilir.