WhatsApp, kararlı bir güncellemeyle herkes için “Kendine Mesaj Gönder’ adlı yeni bir özelliği kullanıma sundu ve bu özellik sayesinde kullanıcılar aynı hesap üzerinden kendi kendilerine mesaj gönderebiliyor.

Şirket bu duyuruyu Pazartesi günü resmi olarak açıklamış olsa da, kademeli olarak kullanıma sunulacak olsa da, bu nedenle hala anlamayan birçok kullanıcı var. İşte WhatsApp’ın kendinizle mesajlaşma özelliğini nasıl kullanabileceğinizi aşağıda anlattık.

WhatsApp’ın Kendinize Mesaj Gönderme Özelliği: Tüm Detaylar

WhatsApp, bu Mesaj Kendin özelliğini son 4 aydır test ediyor ve şirket, Ekim ayında bu özelliği test ve geri bildirim için Android 2.22.24.2 beta sürümünde yayınladı.

WhatsApp kendine mesaj at

WhatsApp’ta kendine mesaj at

Ve şimdi, Android ve iOS uygulamasının tüm kullanıcıları tarafından kullanılabilir. Bu özellik, Telegram’ın aynı tür işler için kullanılan ancak WhatsApp’tan daha az olan ‘Kayıtlı Mesajlar’ ile karşılaştırılabilir.

Bu özellik ile kendinize önemli notlar , web linkleri, belgeler ve sesli notlar göndererek sohbet geçmişinde kalmalarını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca, moderasyon sohbeti yönteminde kendi kendine konuşma yaparak veya kendinize biraz şükran göndererek pozitiflik için bir araç olarak kullanılabilir.

Bu özelliği kullanmak için ana ekranın sağ alt kısmında bulunan Yeni Sohbet’e gidin ve ardından kendinizi ‘Siz’ etiketiyle bulun ve sohbete başlayın.

Bu özelliği uygulamanızda hala bulamıyorsanız, yani tek siz değilsiniz; diğer birçok kullanıcı bunu anlamadı. Çünkü Meta’nın WhatsApp uygulaması ne zaman yeni bir özellik alsa, bu özellik tüm kullanıcılara yavaş yavaş dağıtılıyor.

iOS kullanıcıları için bu özellik hâlâ yayınlanmamış olabilir. Kullanıcıların WhatsApp uygulamasını güncellemesi gerekebilir.