Beta sürümünde görüldüğü gibi, WhatsApp’ın masaüstü sürümü yakında kullanıcılara onu bir parola ile koruma olanağı veren yeni bir güvenlik özelliği alabilir.

Meta’nın sahibi olduğu WhatsApp, iOS ve Android sürümlerinde zaten bir tür özelliğe sahiptir ve kullanıcıların herhangi bir üçüncü taraf ekran dolabını kullanmasına da izin verilir, ancak PC sürümüne ekran kilidi eklemenin basit bir yolu yoktur.

WhatsApp Masaüstüne Ekran Kilidi Getiriliyor

WABetaInfo, WhatsApp Masaüstü’nün en son beta sürümünde test ederken bu yeni özelliği fark etti ve tüm bu ayrıntıları bir raporda kaydetti.

WhatsApp Masaüstüne Ekran Kilidi Getiriliyor

WhatsApp Masaüstüne Ekran Kilidi Getiriliyor

Bu yeni özellik, ekran kilidi özelliği olarak bilinir ve bununla masaüstü kullanıcıları uygulamaya erişmek için bir şifre belirleyebilir ve girişi, yukarıdaki resimde de görebileceğiniz açılış ekranında görünecektir.

Ayrıca, bu görüntü, bu kullanıcı arayüzünün nasıl görüneceğine dair yalnızca bir kavramdır ve son sürümde bundan farklı olacaktır.

Şirket, bu özelliği 3 yıl önce akıllı telefon uygulaması için piyasaya sürdüğü için parmak izi varsa orada da çalışıyor ve iPhone’larda Face ID ile çalışıyor.

Ve Mac’lerde Touch ID olduğu için, bu özellik aynı zamanda bir parmak izi sensörüyle kilit açmayı da içerecektir.

Ayrıca, şifrenizi unutmanız halinde, her ihtimalde, hesaptan çıkış yapıp QR kodu ile tekrar giriş yaparak geri dönebileceksiniz.

Şirket, her zamanki gibi, parolalarının veya başka herhangi bir parolanın şirketin sunucusunda saklanmayacağını, yani bunun şifreli bir parola olacağı anlamına geldiğini de açıkladı.

Bu özellik şu anda beta testinde ve ardından geri bildirim aşamasına yetişecek ve belki birkaç ay içinde kararlı bir güncelleme ile tüm kullanıcıların kullanımına sunulacak.