Whatsapp, yeni bir mesaj geldiğinde bildirimlerde profil resmi gösterecek güncellemeyle birlikte yeni bir özellik getirecek .

WABetaInfo’ya göre, anlık mesajlaşma uygulaması, iOS 15 çalıştıran Whatsapp sürüm 2.22.1.1’in iOS beta test kullanıcıları için ilk olarak yeni bir özellik getirecek şekilde ayarlandı 

Whatsapp, 2022 yılının ilk özelliğini getirdi. Uygulamanın yeni özelliği iOS’un beta sürümü için test aşamasında. Bu güncelleme ile kullanıcılar, mesaj aldıklarında bildirim çubuğunda kullanıcının profil fotoğrafını görebiliyor.

Whatsapp Artık Mesaj Alırken Bildirimlerde Profil Fotoğrafını Gösterecek

Yeni özellik WABetaInfo tarafından fark edildi; Onlara göre, özellik artık iOS’ta birkaç Whatsapp beta kullanıcısı için mevcut. İşlevsellikte, özellik son sürüm değil, genel beta sürümünde olduğundan bazı sorunların olması bekleniyor.

Whatsapp’ın profil fotoğraflarını bildirimlerde gösteren bu yeni özelliği ile uygulama, Twitter gibi bu özelliğe sahip diğer uygulamaları takip ediyor. Whatsapp’ta yeni bir mesaj aldığınızda, kişinin adı profil resmiyle birlikte görülecektir.

Geçen yıl, Whatsapp bu yıl gelecek birçok yeni özelliği test etti. Whatsapp, grup yöneticilerinin gruplar üzerinde daha fazla kontrole sahip olacağı yeni bir Topluluk işlevi ekliyor. Öte yandan, Whatsapp yakındaki işletmeleri filtreliyor, yenilenen İletişim bilgileri sayfası ve alıcıları düzenlemeye hazırlanıyor.

 

Bu yeni özellik, kademeli olarak kullanıma sunulacağından tüm beta test kullanıcılarına hemen sunulmayacaktır. Bildirimlere bir profil fotoğrafı eklemek, kullanıcılara, kişinin adını açmadan veya okumadan kimin mesaj attığı konusunda bir ipucu verecektir.

Unutmayın, yeni özellik artık yalnızca iOS 15 beta test kullanıcıları için mevcut. Bunun dışında, mesajlaşma uygulaması “Yakındaki İşletmeler” adlı yeni bir bölüm de getiriyor.