WhatsApp yakında kullanıcılarının bir cihazdan diğerine QR kodu aracılığıyla veri aktarmasına izin verebilir. Yani WhatsApp QR kodunu okutarak tüm verilerinizi başka bir cihaza kolaylıkla aktarabileceksiniz. Böylece Google Drive yedeklemesine de gerek kalmayacak.

Son gelen bilgilere göre bu özellik, bütün sohbet mesajlarını, fotoğraf, video ve sesli mesajlarını Google Drive’ye yedeklemeden, yeni bir Android telefona aktarmak isteyenler için kullanışlı ve hızlı bir çözüm sağlayacak.

WhatsApp QR kodu telefondan telefona hızlıca bütün sohbet geçmişinizi aktarmanızı sağlayacak. WhatsApp QR kodu nedir? WhatsApp QR kodu ne işe yarar? Bu soruların cevabını bu makalede bulabilirsiniz.

WhatsApp QR Kodu Telefondan Telefona Sohbet Geçmişinizi Aktarmanızı Sağlayacak

WhatsApp QR kodunu okutarak sohbet geçmişinizi aktarın

WhatsApp QR kodunu okutarak sohbet geçmişinizi aktarın

Tüm verileri bir QR kodu aracılığıyla aktarma özelliği, geçiş sürecini daha düzenli ve daha hızlı hale getirecek. Tabii son bilgilere göre bu özellik şu anda geliştirme aşamasında. WhatsApp QR kodunu okutarak tüm sohbet geçmişini aktarma özelliğinin ne zaman kullanıma sunulmaya başlayacağına dair henüz bir bilgi yok.

Gelen bilgilere göre WhatsApp’ın yeni bir Android cihaza indirilmesiyle veri taşıma sürecinin başlayacağı söyleniyor. Yeni özellikle, kullanıcıların eski cihazlarındaki QR kodunu yeni akıllı telefonlarında taramaları yeterli olacaktır.

WhatsApp QR Kodunu WhatsApp’ı Web’de Kullanmak İçin Okutuyorduk?

Bu yeni özellik, uygulamayı bilgisayarınıza indirmeden internet tarayıcısı üzerinden WhatsApp web’i kullanma özelliğine benziyor. Ama bilgisayardaki internet bağlantısı kesilince ya da internete bağlı olan tarayıcı kapatılınca WhatsApp web’in de bağlantısı kesiliyor ve tekrar WhatsApp QR kodu okutmak gerekiyor.

WhatsApp QR kodu okutarak tüm verileri aktarma özelliği sayesinde başka bir cihaza tüm verilerinizi kalıcı olarak aktarma yapabileceksiniz. Böylece WhatsApp QR kodu telefondan telefona bütün sohbet geçmişinizi kolaylıkla aktarmanızı sağlayacak.