Meta’ya ait Whatsapp, bu yıl kullanıma sunulacak birçok özellik üzerinde çalışıyor. Özelliklerin birkaçı şu anda beta test kullanıcıları için mevcut ve yakında herkes için kullanıma sunulacak.

En yeni özelliklerden biri , kullanıcıların başka bir sohbet açsalar bile sesli mesajlarını dinlemeye devam etmelerini sağlayan Whatsapp Sesli Mesaj Oynatıcı . Bununla, sesli mesajlar arka planda oynatılacak, böylece kullanıcılar doğrudan uygulamanın sohbet ekranından dinleyebilecek.

Ancak, bu özellik artık iOS kullanıcıları için beta testi için kullanılabilir. Özellik hala geliştirme aşamasında ve Android için ne zaman geleceğine dair bir kelime yok.

WhatsApp Sesli Notlar Arka Planda Çalınacak 

WABetaInfo’da yer alan haberlere göre iOS beta Whatsapp 22.1.72 sürümü küresel sesli mesaj oynatıcısını aldı. Ancak, beta testçilerinden birkaçı Twitter’da bunun hakkında rapor verdi. Sesli Mesaj oynatıcı, iOS için Whatsapp Business’taki birkaç beta test cihazına da sunulacak.

Şu anda uygulamada sesli notu çalıp farklı bir sohbete gittiğinizde çalmayı durduruyor. Ancak yakında sesli not arka planda çalacağından bu durum herkes için değişecek.

Bir sesli notu çalıp Whatsapp ana ekranına veya farklı bir sohbete gittiğinizde, en üstte sesli not oynatıcı görünecektir. Duraklatma, devam ettirme ve kapatma seçenekleri olacaktır. Farklı bir uygulamaya geçtiğinizde sesli not oynatıcının çalışıp çalışmayacağı bilinmiyor.

Whatsapp, sesli not özelliklerine eklenen birçok yeni işlev üzerinde çalışıyor. Geçen yıl Nisan ayında şirket, sesli notların oynatma hızını değiştirmeye izin verdi.

Eylül ayında, Whatsapp’ın, kullanıcıların sesli notları kopyalamasına olanak tanıyan yeni bir özellik ekleyebileceğine dair haberler vardı. Ve geçen ay Whatsapp, sesli notları göndermeden önce önizlemenizi sağlayan yeni bir özellik ekledi.