WhatsApp son durum ne? WhatsApp ne olacak? WhatsApp’ı silmelimiyiz? WhatsApp sözleşmesinde karar ne oldu? Sözleşmeyi onaylamalı mıyız? WhatsApp sözleşmeyi iptal mi edecek? WhatsApp’ın gizlilik sözleşmesi ertelendi!

WhatsApp’ta Son Durum Ne?

WhatsApp son durum nedir? WhatsApp sözleşmesi yüzünden WhatsApp’ı silenler oldu. WhatsApp kullanıcılarının çoğu Telegram, Bip, Signal gibi diğer platformlara geçti. Ancak WhatsApp’ı kimse silmek istemiyor. Peki WhatsApp’ı silmeli miyiz? WhatsApp sözleşmesi son durum nedir?

whatsapp son durum ne
whatsapp son durum ne

WhatsApp en popüler mesajlaşma uygulaması haline gelmişti. Ancak WhatsApp’ın kullanıcılarına sözleşmeyi onaylamamaları halinde WhatsApp’ı kullanamayacakları bir gerçek. Bu yüzden kullanıcılar, WhatsApp’ı silmek ya da sözleşmeyi kabul etmek arasında kaldı.

WhatsApp Sözleşmesi’nde Son Durum Ne?

WhatsApp, yayınladığı hikayede kullanıcılara sözleşmeyle ilgili bilgi verdi. Yayınlanan hikayede kullanıcıların mesajlarının WhatsApp tarafından görülemeyeceği, kullanıcıların mesajlarının ve kişisel bilgilerin Facebook ile paylaşılmayacağı ve gönderilen mesajların uçtan uca şifreli olduğunu belirtti. Aynı zamanda sözleşmenin onaylanma tarihini de ertelendiğini duyurdu.

WhatsApp’a Ne Oldu? Son Durum Ne?

WhatsApp 8 Şubat itibariyle kullanıcıların gizlilik sözleşmesini onaylamamaları halinde hesaplarının askıya alınacağını belirtmişti. Ancak son durumda WhatsApp geri adım attı. Çünkü WhatsApp gizlilik sözleşmesi yüzünden dünyanın bir çok yerinden büyük tepki gördü.

WhatsApp yaptığı son açıklamada kullanıcıların hesaplarının 8 Şubat’ta askıya alınmayacağını ve sözleşmenin yürürlüğe girme tarihinin 15 Mayıs’a ertelendiğini duyurdu. Buna göre WhatsApp yetkilileri 15 Mayıs’a kadar kimsenin hesabının askıya alınmayacağı veya silinmeyeceği ve 15 Mayıs itibariyle sözleşmenin adım adım yürütüleceği de belirtildi.

Türkiye WhatsApp’a Soruşturma Başlattı!

BTK, WhatsApp’ın gizlilik sözleşmesi için soruşturma başlattı. WhatsApp’ın Facebook ile veri paylaşımı hakkında geniş çaplı soruşturma başlatıldı. BTK, KVKK, Bakanlık ve Rekabet kurumu bir araya gelerek WhatsApp, Facebook, Tiktok, Bip vs. Sosyal medya ağları ve haberleşme uygulamalarının gizlilik sözleşmesi ve kullanıcı haklarının ihlali için bir toplantı düzenleneceği belirtildi.

Türkiye whatsappa soruşturma başlattı
Türkiye whatsappa soruşturma başlattı

Toplantıya Sosyal Medya ağlarının ve haberleşme uygulamalarının temsilcileri de katılacak. Toplantıda temsilcilerin de dinleneceği belirtildi. Toplantı sonunda ne olacağını ilerdeki günlerde göreceğiz. Peki siz hala WhatsApp’ı kullanıyor musunuz? Yoksa WhatsApp’ı sildiniz mi? WhatsApp gizlilik sözleşmesi hakkında fikir ve düşüncelerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.