WhatsApp’a çoklu cihaz desteği özelliği geleceği duyuruldu. Aynı WhatsApp hesabının aynı anda birden fazla cihazda kullanılabileceği Facebook tarafından paylaşıldı. Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp Messenger, artık aynı hesap üzerinden 4 farklı cihazda aynı anda kullanılabilecek.Whatsapp’a Çoklu Cihaz Özelliği Geliyor! işte detaylar!

WhatsApp’ı WhatsApp Web üzerinden aynı hesapla başka cihazlar üzerinden kullanmak mümkün. Ancak WhatsApp Web üzerinden kullanılan cihazın internet bağlantısı kesilince oturum kapandığı için, tekrar oturum açılıncaya kadar kullanılamıyordu.

WhatsApp çoklu cihaz özelliği
WhatsApp çoklu cihaz özelliği

Facebook, bunun üzerine bir güncelleme yapacaklarını, WhatsApp’ı aynı hesapla birden fazla cihazda kullanma imkanı sağlayacaklarını duyurdu. WhatsApp Messenger’ı aynı hesapla çoklu cihazda kullanmak mümkün hale getirilecek.

WhatsApp Çoklu Cihaz Desteği Nedir?

WhatsApp Çoklu Cihaz Desteği özelliği ile artık aynı hesapla birden fazla cihaz üzerinden WhatsApp Messenger kullanılabilecek. En fazla 4 cihaza kadar aynı hesap kullanılabilecek.

Çoklu cihaz özelliğini kullanabilmek için ana cihazımız üzerinden SMS’le gelen doğrulama koduyla giriş yapılacak. Bilgisayar üzerinden QR koduyla WhatsApp Web kullanılıyor. Ama bilgisayardaki açık olan WhatsApp Web sekmesi kapatıldığında veya bilgisayarın internet bağlantısı kesilince WhatsApp Web’in bağlantısı da kesiliyordu.

WhatsApp Messenger’a gelen bu özellik sayesinde WhatsApp Web’deki gibi internet bağlantısı kesilse bile aynı hesapla kullandığınız cihazlar üzerinden WhatsApp’ı kullanmaya devam edilebilecek. Birden çok cihaz kullananlar için bu özellik çok faydalı olacaktır.