Anlık mesajlaşma uygulaması Whatsapp, yaklaşan birçok yeni özellik üzerinde çalışıyor. Geçen yıl, sosyal medya mesajlaşma uygulaması, masaüstü bilgisayarlarda sesli ve görüntülü aramalar, kaybolan fotoğraflar ve videolar ve daha fazlası gibi birçok harika özelliği kullanıma sundu.

Şimdi, Whatsapp 2022’de yeni özellikler getirerek trendini sürdürecek. Haberlerde, bildirimlerde profil fotoğraflarını gösterme, belirli kişilerden son görülmeyi gizleme ve daha fazlası gibi birkaç özellik ortaya çıktı.

2022’de Yaklaşan En İyi WhatsApp Özellikleri

Whatsapp’taki bu yeni özelliklerin kullanıcıların deneyimini değiştirmesi bekleniyor. İşte WhatsApp’ın bu yıl kullanıma sunulması beklenen birkaç özelliğinin listesi .

1. Bildirimlerde Profil Fotoğrafı

Güncelleme, yeni bir mesaj geldiğinde bildirimlerde bir profil resmi gösterecek. WhatsApp, iOS 15 çalıştıran Whatsapp sürüm 2.22.1.1’in iOS beta test kullanıcıları için ilk olarak yeni bir özellik getirecek şekilde ayarlanmıştır.

2. Whatsapp Topluluk Özelliği

Whatsapp, grup yöneticilerinin gruplar üzerinde daha fazla kontrole sahip olacağı yeni bir Topluluk işlevi ekliyor. Discord grupları ve kanallarına benzer. Grup yöneticileri en fazla 10 grup oluşturabilir ve hepsine aynı anda mesaj gönderebilir.

3. Whatsapp Gönderilen Mesaj Silme Süresi Uzatıldı

Şu anda uygulama, kullanıcıların gönderilen mesajı yaklaşık 1 saatlik belirli bir zaman sınırında silmesine izin veriyor. Bundan sonra mesajı silemezsiniz. Ancak yeni güncellemeyle birlikte Whatsapp süre sınırını kaldırıyor. Bu, gönderilen mesajların herhangi bir zamanda silinebileceği anlamına gelir.

4. Belirli Kişilerden Son Görülmeyi Gizle

Gizlilik özelliğine yeni bir seçenek eklenecek. Whatsapp yakında belirli kişilerden “Son Görülme” yi gizlemeye izin verecek. Şu anda, Herkes, Yalnızca Kişiler ve Hiç kimse olmak üzere yalnızca üç seçenek vardır. Buna, belirli bir kişiden en son görüleni gizlemenizi sağlayacak yeni bir seçenek eklenecektir.

5. Whatsapp Çıkışı

Whatsapp, “Hesabı Sil” düğmesi ile değiştirilecek olan “Çıkış” özelliğini getiriyor. Bu özellik, kullanıcıların cihazlarından hesaplarından çıkış yapmalarını sağlayan Facebook ve Instagram’a benzer. Bu özellik, Whatsapp kullanıcılarının hesaplarını aynı anda birden fazla cihazda kullanmasına izin verebilir.

6. WhatsApp Düzenleme

Şirket, paylaşım medyasında düzenlemeyle ilgili özellikleri değiştirmeyi planlıyor. Kullanıcılar medyayı kime gönderdiklerini bilecekler. Ve diğer kişilere gönderirken duruma medya yüklemenize izin verebilir.

Yani, bunlar WhatsApp’ta bu yıl kullanıma sunulması beklenen özelliklerden bazıları.