Kabul edelim, hepimiz iletişim için WhatsApp kullanıyoruz. WhatsApp’ta kalın, italik, üstü çizili yazı yazma nasıl yapılır? Şu anda Android ve iOS için en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması.

Anlık mesajlaşma uygulaması, Masaüstü için WhatsApp aracılığıyla masaüstünde kullanılabilse de, ödeme hizmeti, işletme hesabı vb. gibi birçok özellik yalnızca mobil sürümle sınırlıydı. Yıllar boyunca WhatsApp, arkadaşlarınız ve ailenizle bağlantı kurmak için en iyi iletişim aracı olarak kullanıldı.

Diğer tüm anlık mesajlaşma uygulamalarıyla karşılaştırıldığında, WhatsApp daha fazla özellik sunar. Kısa mesajların yanı sıra, WhatsApp’ta sesli ve görüntülü aramalar bile yapılabilir. WhatsApp’ı bir süredir kullanıyorsanız, uygulamada süslü ve değişik biçimlerde yazı tipleri kullanan kullanıcıları görmüş olabilirsiniz. Bunu nasıl yaptıklarını hiç merak ettiniz mi? Aslında, WhatsApp mesajlardaki metinleri, biçimlendirmenize izin verir.

WhatsApp’ta Kalın, İtalik ve Üstü Çizili Yazı Yazma

Bu nedenle, WhatsApp’ta italik, kalın, üstü çizili yazı yazma ve metin mesajları göndermekle ilgileniyorsanız, doğru makaleyi okuyorsunuz. Burada, WhatsApp sohbetlerinde şık ve değişik yazı tiplerinin nasıl kullanılacağına dair ayrıntılı bir liste hazırladık.

WhatsApp’ta Metinler Nasıl Kalın Yapılır?

WhatsApp'ta kalın yazı yazma

WhatsApp’ta kalın yazı yazma

WhatsApp metin mesajları yazı tipi stilini Kalın olarak değiştirmek istiyorsanız, aşağıdaki basit adımlardan bazılarını uygulamanız gerekir.

WhatsApp’ın yazı tipi stilini Kalın olarak değiştirmek için metnin her iki tarafına da yıldız işareti (*) yerleştirmeniz gerekir . Örneğin, *merhaba* ya da *nasılsın* gibi.

Metnin sonuna yıldız işaretini girdiğinizde, WhatsApp seçilen metni otomatik olarak Kalın yazı biçimine çevirecektir.

WhatsApp’ta Yazı Tipi Stilini İtalik Olarak Değiştirme

WhatsApp'ta italik yazı yazma

WhatsApp’ta italik yazı yazma

Tıpkı Kalın metinler gibi, WhatsApp’ta da mesajlarınızı italik yazabilirsiniz. Bunun için metni özel bir karakter arasına yerleştirmeniz gerekir. WhatsApp’ta mesajlarınızı italik hale getirmek için metinden önce ve sonra alt tire yani alt çizgi (_) eklemeniz gerekir . Örneğin, _merhaba_ ya da _ne yapıyorsun_ gibi yazmanız gerekir.

Tamamlandığında, WhatsApp seçilen metni otomatik olarak italik olarak biçimlendirir. Sadece mesajı gönderin ve alıcı biçimlendirilmiş metin mesajını alacaktır.

WhatsApp’ta Üstü Çizili Yazı Yazma

WhatsApp'ta üstü çizili yazı yazma

WhatsApp’ta üstü çizili yazı yazma

Tıpkı kalın ve italik gibi, WhatsApp’ta üstü çizili mesajlar da gönderebilirsiniz. Bilmeyenler için, üstü çizili metin, bir cümlede o kelimeyi düzeltmeyi veya yinelemeyi temsil eder. Yani yazılan kelimenin yanlış olduğunu belirtir. Bazen bu çok faydalı olabilir.

Mesajınızın üzerini çizmek için , metnin her iki yanına yaklaşık İşareti (~) koyun. Örneğin, ~Merhaba~ veya ~ne yapıyorsun~ gibi yapın.

Tamamlandığında, metin mesajını gönderin ve alıcı mesajı üstü çizili olarak alacaktır.